Nástrahy procházek v zimním období

248 Shlédnutí 0 Líbí se

Ať už venku svítí sluníčko, prší, fouká nebo mrzne, tak pejsek se prostě vyvenčit musí. Bez ohledu na roční období, musíte v pravidelných intervalech vyrážet na procházku. Na podzim a v zimě se zkazí počasí, také se brzy stmívá, a proto byste se měli vybavit vším, co vám může při procházce pomoci. Svíticí obojek není žádná zbytečnost, ale užitečný pomocník, kterého teďka oceníte nejvíce.

Na co dalšího se zaměřit? Pojďte se na to společně s námi podívat.

Počasí: déšť, sníh, mráz

Na podzim se pochopitelně ochlazuje a začínají se objevovat přízemní mrazíky a v zimě pak stupnice na teploměru nepřeskočí do plusových hodnot ani přes den. Pro majitele psů to znamená jediné – přizpůsobit tomu výbavu mazlíčků.

Krátkosrstá plemena, která žijí uvnitř a mohla by prochladnout, je nutné oblékat. Zaměřte se na funkční oblečky, které ochrání potřebné partie a nijak psa neomezují v pohybu. Pro psy, kterým se srst upravuje, se vám bude hodit pláštěnka, abyste je ochránili před deštěm. Nebudou tak po každém venčení promočení na kost. Na promoknutí dávejte pozor u všech psů, je potřeba aby pak byli v teple a nenastydli. Je to stejné jako u lidí a na podzim i zvířata mohou postihnout různé virózy.

U některých psů je na místě zvážit i botičky, a to hlavně v případě, že mají citlivé packy, dlouhé chlupy nebo nějaké zranění, které byste měli chránit. Botičky jsou dobrým pomocníkem, jakmile napadne sníh. Pokud máte pejska s dlouhou srstí, tak jistě znáte situaci, kdy přijdete z procházky a na tlapkách jsou kouličky sněhu, které velmi znepříjemňují chůzi. Když začnete používat botičky, tak bude po starostech.

Hurtta oblečky

Tma: jak bezpečně venčit?

V podzimním a zimním období je nepříjemné, že se velmi brzy stmívá. Psa tedy špatně vidíte i na druhém konci vodítka. Mnoho pejskařů ani kvůli tomu nepustí psa na volno, aby se někde nezatoulal. Nevíte, jestli pes něco očmuchává, nebo do sebe láduje, co právě našel na zemi. A to vůbec nemluvíme o sbírání hromádek do sáčku, ve tmě a spadaném listí něco najít, je opravdový oříšek.

Skvělým pomocníkem jsou světýlka, která se dají upevnit na obojek, vybavit se můžete přímo i svíticím obojkem a nebo pořídit obleček s reflexními prvky, díky kterému bude pes dobře vidět, když vás třeba osvítí světla projíždějícího auta. Na procházky doporučujeme brát malou baterku a nebo vám postačí i mobil. Pokud potřebuje sebrat hromádku, nebo zkontrolovat, co se válí na zemi, tak si můžete posvítit.

Pokud máte nemocného nebo staršího pejska, tak musíte přihlédnout k jeho stavu. Takže pokud je to potřeba, tak ho obléknout nebo procházku zkrátit tak, aby mu to bylo příjemné. A jaké vychtávky používáte při venčení za tmy nebo v zimě vy? Podělte se o ně s námi do komentáře.

Publikováno v: Poradna

Zanechte komentář

Bezpečnostní kód
Blog

Nejnovější příspěvky