Oblečky pro psy: jak správně vybrat?

317 Shlédnutí 0 Líbí se

Za okny je bílo a teploty padají hluboko pod bod mrazu, a proto byste měli při procházkách zaopatřit i své pejsky. Možná si myslíte, že je to zbytečné, ale bez oblečků se neobejdou štěňata, starší, nemocní psi a malá či krátkosrstá plemena.

Psí obleček není na parádu, ale jedná se hlavně o funkční ochranu proti chladu. Vybrat ten správný může být někdy oříšek, a proto vám poradíme, na co se při výběru zaměřit a jak zvolit tu správnou velikost.

Typ oblečku

V první řadě byste si měli rozmyslet, co od oblečku očekáváte. Potřebujete pejska zahřát při každodenním venčení a na krátkých procházkách, nebo podnikáte celodenní výlety? Má obleček chránit před mokrem, větrem i sněhem?

Hurtta nabízí špičkové funkční oblečky pro malé i velké psy. Vybrat si můžete ze širokého sortimentu různých střihů i barev. Jednoznačně nejoblíbenější je univerzální bunda Hurtta Summit Parka. Všechny oblečky od Hurtty jsou funkční a kladou důraz na maximální pohodlí pejska. Používají odolné materiály a chrání ty nejdůležitější partie na psím těle. Mnoho z nich má navíc reflexní prvky, díky kterým je pes ve tmě dobře vidět.

Oblečky Hurtta

Velikost oblečku

Asi tím nejrizikovějším faktorem výběru je velikost, protože každý pejsek je jiný a ne všechny obvyklé velikosti budou sedět každému. Před nákupem je potřeba psa vždy oměřit a míry si zapsat, abyste měli z čeho vycházet. Ve velikostních tabulkách najdete obvykle určité rozmezí, které daná velikost pojme.

Jaké rozměry jsou potřeba?

Jako hlavní rozměr se nejčastěji udává délka zad, kterou měříme od kohoutku po kořen ocasu. U malých plemen je to třeba 25 cm, ale u těch velkých klidně 60 cm i více. Dalším důležitým parametrem je obvod hrudníku, ten měříme v nejširším místě hned za předními tlapkami. Dále by neměl chybět obvod krku, jenž měříme v místě, kde je obvykle obojek. U některých více propracovaných oblečků se můžeme setkat i s délkou končetin kvůli nohavičkám. Může se uvádět např. i šířka mezi předními končetinami, ale to je spíše záležitost zakázkové tvorby oblečků na míru.

Jak změřit psa

Každý obleček má jiný střih, takže i když máte vyzkoušeno, že vašemu psovi jedna značka sedí skvěle v délce zad 30 cm, u jiné firmy to klidně může být 35 cm, protože je obleček např. více variabilní. Oblečky Hurtta jsou velmi univerzální a jedna velikost sedí více různým rozměrům, protože si je můžete stáhnout nebo naopak povolit prostřednictvím gumiček.

U oblečků vždy platí, že je potřeba vyzkoušet, jak bude sedět. U nás můžete objednat s dopravou zdarma při nákupu nad 499 Kč a vyzkoušet v pohodlí domova. Pokud náhodou velikost netrefíte, nic se neděje, stačí nám po dohodě zaslat nevyhovující velikost zpět a můžete objednat jinou. Bydlíte v Brně? Pak můžete využít vyzkoušení oblečku v naší prodejně na Minské 48 v Brně. Obleček můžete pohodlně objednat přes e-shop a na pobočce vyzkoušet, pokud nebude sedět, prostě ho tam necháte. :)

Publikováno v: Jak vybrat, Poradna

Zanechte komentář

Bezpečnostní kód
Blog

Nejnovější příspěvky