+420 511 444 369

Po-Pá 8:30 - 16:00

Doprava zdarma

od 1199 Kč

Doručení do

24 hodin
15 000 produktů

skladem

Výrobci

Odběr novinek

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost

2023-03-21

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Ještě se mi nestalo že by mě obchod upozornil na ztracenou zásilku u dopravce. Přišli balíky dva, jak objednávka tak i náhradní , jež jste mi ,vy poslali dodatečně. Musím vám poděkovat za snahu a poctivost , ale musím vám ten jeden balíček vrátit spět. DĚKUJI .

2023-03-21

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost dodaného zboží.

2023-03-21

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
super granule

2023-03-20

Ověřený zákazník
4.504.504.504.504.50
Rychlost dodání,výběr

2023-03-20

Blog

Krmivo NATURAL&DELICIOUS pro psy a kočky

985 Shlédnutí 0 Líbí se

Výživa pro masožravce! To je unikátní koncept výživy v krmivech N&D pro psy a kočky. Jedinečné granule, které plně respektují nutriční nároky domácích mazlíčků a jsou vyrobené ze surovin pouze té nejvyšší jakosti. Důkazem, že je značka N&D zárukou kvality, jsou opakovaně získávaná nejvyšší ocenění z nezávislých testů krmiv po celém světe. 

Víme, že kočky i psi mají stejné geny jako jejich předci, které jsme si neochočili. Divoké kočkovité šelmy a vlky. Zatímco způsob života domácích mazlíčků člověk změnil, jejich genetická výbava zůstala stejná. Když však porovnáme stravu divokých šelem a našich chlupáčů, můžeme najít velké rozdíly. A proto je důležité krmit dle genetických dispozic a přirozenosti psů a koček! 

Pojďme se tedy podívat co by vlastně měl obsahovat jídelníček našich ochočených masožravců - psů a koček. 

Tři zásady výživy domácích šelmiček

1) VYSOKÉ MNOŽSTVÍ MASA

Psí a kočičí tlamičky jsou uzpůsobeny žvýkání masa (všimněte si ostrých špičáků a silného skusu). Granule vhodného tvaru, konzistence a tvrdosti zaručí uspokojený žvýkací reflex. A díky tomu nebude mít váš mazlíček hlad ani při opticky menší dávce krmiva.

Zažívací ústrojí domácích mazlíčků je zrozeno pro trávení živočišných bílkovin. Naopak si jen těžko psí a kočičí střeva poradí s velkým množstvím obilovin a rostlinných složek. V krmivu by měl být ideální poměr mezi masem a rostlinnou složkou 70-80% masa a 20-30% rostlinného obsahu. Granule N&D se striktně drží těchto poměrů pro masožravce a "nešidí" levnými obilovinami a náhražkami.

Stejnou váhu jako vysoký obsah masa má i jeho kvalita. Pouze maso v potravinářské kvalitě zaručuje vysokou jakost. Maso určené pro lidskou spotřebu musí plnit přísná kritéria a například nesmí obsahovat hormony, GMO, rezidua léčiv a je dodržován zákaz porážky nemocných zvířat. Jakostní maso je čerstvé a zdrojem bývají volně chovaná zvířata. Ve všech recepturách krmiva N&D je tedy samozřejmě garantováno maso té nejvyšší potravinářské kvality.

2) VITAMÍNY, MINERÁLY A DALŠÍ NEZBYTNÉ DOPLŇKY

Optimální množství vitamínů, stopových prvků a vlákniny je významné pro zdraví a kondici psů a koček. V N&D jsou přírodní zdroje těchto látek a jsou tak snadno vstřebatelné pro pejsky i kočičky. Navíc jsou živiny přidávané do granulí za studena a díky tomu neztrácejí cenné hodnoty a významné antioxidační účinky.

Každá krmná dávka by měla obsahovat také nenasycené mastné kyseliny (NMK), které posilují imunitní systém a podporují zdraví kůže a srsti. V N&D najdete zcela přírodní zdroje NMK jako jsou divoce žijící ryby ze Severního moře. Pokud přejdete na krmivo N&D, tak jednoduše uvidíte rozdíl na zdraví a kráse srsti vašeho psa i kočky. Ne nadarmo se říká, že lesklý kožíšek je jedním z důkazů zdravé a kvalitní výživy.

Nepostradetelnou složkou krmné dávky jsou u psů chondroprotektiva. Kloubní výživu najdeme ve vybraných recepturách krmiva N&D dokonce v nejvyšším množství v porovnání s konkurenčními značkami. Látky, které podporují klouby pocházejí z přírodních zdrojů, což zaručuje vysokou vstřebatelnost. 

3) POUZE 0 - 20% OBILOVIN

V zažívacím ústrojí psů a koček se na rozdíl od býložravců nebo člověka nenachází enzym (ptyalin), který štěpí rostlinný škrob. To způsobuje, že trávení obilovin, které obsahují vysoké množství škrobů je pro přirozené masožravce obtížné. A právě toto vyvolává například potravinové alergie - k těm nejčastěji přispívá pšenice nebo kukuřice - obiloviny, které se do běžných krmiv přidávají kvůli nízké ceně.

Psi a kočky jsou od pradávna geneticky vybaveni přijímat energii převážně z živočišných bílkovin. Není tedy vhodné energii nepřirozeně dodávat ve formě sacharidů, které trávení jen zatěžují. Navíc obiloviny, které obsahují vysoké množství rychle stravitelných škrobů mají samozřejmě vysoký glykemický index. To vede nejen ke vzniku nadváhy, ale také významně zvyšuje pravděpodobnost vzniku cukrovky.

N&D nabízí dvě základní řady krmiv. Grain Free s 0% obilovin a Low Grain s 20% obilovin. Řada Low Grain však obsahuje pouze tzv. tradiční obiloviny. To jsou kvalitní a nutričně hodnotné obiloviny jako je špalda či oves, které mají nižším glykemický index než obvykle používaná kukuřice a pšenice. Díky tomu má i řada Low Grain nízký glykemický index a funguje jako prevence obezity a cukrovky.

Složení krmiva Natural&Delicious (chcete-li česky Přírodní a lahodné) je uzpůsobeno genetickým nárokům našich domácích šelmiček tak, aby přirozeně nahradilo masitou stravu z doby, kdy se o sebe zvířata musela starat sama.


Vyzkoušejte pětihvězdičkové krmivo N&D, které získává nejvyšší ocenění v nezávislých testech krmiv. A N&D ocení nejen vaše zvířátko, ale má spoustu výhod i pro vás!

  •      >> Doprava zdarma*
  •      >> Body do věrnostního programu We Love You*
  •      >> Dárek dle vlastního výběru k nákupu nad 1350 Kč
  •      * Platí na vybrané receptury a velikosti balení


Vyberte si nejlepší recepturu pro vašeho miláčka ZDE

N&D Grain Free DOG Adult Fish & Orange 12kg N&D Grain Free DOG Adult Fish & Orange 12kg N&D Low Grain DOG Adult Maxi Lamb & Blueberry 12kg
Krmivo bez obilovin snadno poznáte podle nápisu "GRAIN FREE" a zeleného nebo dýňového listu. 
Řada "LOW GRAIN" s nízkým obsahem obilovin je označena žlutým špaldovým listem.

Jak je na tom složení granulí N&D v porovnání s běžným krmivem?

N&DBěžné krmivo
Prvotřídní suroviny živočišného původu 60-70 % 20-30 %
Obiloviny 0-20 % 45-70 %
Geneticky modifikované obiloviny NE ANO
Obezita* NE ANO
Diabetes* NE ANO

*Vědecké studie prokazují preventivní účinek krmiva N&D proti diabetu a obezitě.

Proč je N&D nejlepší volbou pro vašeho psa a kočku?

  • Receptury pro všechny velikosti i věkové kategorie

     >> MINI, MEDIUM a MAXI pro malá, střední a velká plemena psů

     >> PUPPY / KITTEN, ADULT a SENIOR pro štěňata / koťata, dospělé psy a kočky a seniory

     >> GRAIN FREE receptury pro psy i kočky jsou zcela bez obilovin a s obsahem 70 % masa a 30 % ovoce, zeleniny a bylinek
     >> GRAIN FREE PUMPKIN první granule bez obilovin určené speciálně pro psy s citlivým zažíváním. Můžete si o těchto vyjímečných granulích s 60 % masa a dýní přečíst v dalším článku na blogu ZDE.
     >> LOW GRAIN receptury pro psy i kočky s 20 % tradičních obilovin a 60 % masa
  • Díky vysokému množství jakostního masa má N&D výraznou masovou chuť a vůni což nadchne i ty největší gurmány

     >> KUŘECÍ MASO z volných chovů. Žádné vedlejší produkty!

     >> Volně žijící TRESKA a SLEĎ z mořského rybolovu ze severního moře

     >> Nejlepší JEHNĚČÍ MASO z extenzivních chovů na Novém Zélandu

     >> DIVOČÁK netradiční zdroj červeného masa a nenasycených mastných kyselin

  • N&D obsahuje optimální množství vitamínů, minerálů, nenasycených mastných kyselin a dalších důležitých nutrientů z přírodních a tedy pro psy a kočky přirozených zdrojů

     >> GRANÁTOVÁ JABLKA, BORŮVKY, POMERANČE a JABLKA

     >> DÝNĚ, MRKEV a ŠPENÁT

     >> ALOE VERA, KURKUMA, ZELENÝ ČAJ a PSYLIUM

  • V N&D jsou striktně vyloučeny veškeré geneticky upravené látky a použité maso, ovoce i zelenina je zcela bez obsahu reziduií antibiotik, hormonů i chemických barviv a konzervantů

Zanechte komentář

Bezpečnostní kód