+420 511 444 369

Po-Pá 8:30 - 16:00

Doprava zdarma

od 1199 Kč

Doručení do

24 hodin
15 000 produktů

skladem

Výrobci

Odběr novinek

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
spokojenost

2023-09-24

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
spolehlivý obchod, rychlé dodání, široký sortiment

2023-09-23

Ověřený zákazník
2.502.502.502.502.50
Máte špatnou ne-li mizernou spolupráci s dopravcem. V první moji objednávce,mě došlo meilem, že adresát neexistuje ať zboží znovu objednám. To jsem zadal a nakonec mě zboží došlo dvakrát den po dni. Posledně jste měli perfektního svého dopravce. Co se stalo?

2023-09-22

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Doporučuji.

2023-09-22

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Skvělá komunikace, rychlost dodání.

2023-09-22

Blog

Jak si s mazlíčkem užít klidné Vánoce i silvestra?

1413 Shlédnutí 2 Líbí se

Říká se, že Vánoce jsou svátky klidu a míru, ale v dnešní uspěchané době bývá opak pravdou. Předvánoční shon je všudypřítomný, obchody jsou přeplněné a všichni shánějí dárky na poslední chvíli. Zkuste to letos udělat jinak a užít si pohodové Vánoce.

O svátcích čeká všechny mnoho rodinných návštěv a z některých můžete být ve stresu, váš domácí mazlíček to nejen pozná, ale také se to na něj přenáší. Pomozte vašemu pejskovi i kočičce strávit nejen Vánoce, ale hlavně i následné silvestrovské oslavy v klidu, protože pro mnoho z nich to bývá nejhorší období roku.

Vánoční dekorace a květiny = skryté nebezpečí

K Vánocům neodmyslitelně patří různé dekorace – od svícínků, přes ozdoby až k zavěšenému jmelí. Víte, že některé z vánočních rostlin jsou pro mazlíčky jedovaté? Pojďte se s námi podívat, na co byste si měli dát pozor a čemu věnovat zvýšenou pozornost.

Vánoční květiny a stromeček

Jako první se zaměříme na živé dekorace, na mysli máme konkrétně rostlinu známou jako vánoční hvězda, která často zdobí stoly. Další oblíbenou ozdobou je jmelí, jež zavěšujeme např. na lustr. Zmínit bychom měli i tradiční symbol Vánoc, tedy vánoční stromeček.

Vánoční hvězda obsahuje jedovatou mízu, kterou rostlina vylučuje při poškození. Jmelí má sice prokázané léčivé účinky, ale pozor na bobulky, které jsou jedovaté nejen pro mazlíčky, ale i pro děti. Věděli jste, že mazlíčkům může uškodit i stromeček? Pokud budou jehličnan okusovat, tak mohou následovat střevní problémy, protože jejich silice jsou pro psy i kočky lehce toxické.

Pokud máte doma vánoční hvězdu a jmelí, umístěte je tak, aby se k nim váš pejsek nebo kočička nemohli dostat. Nedovedete si představit Vánoce bez živého stromu? Pak ho zabezpečte tak, aby ho zvířata nemohla okusovat nebo na ně nespadl. Pokud váš domácí mazlíček již stromek, jmelí nebo vánoční hvězdu okousal, nepokoušejte se sami vyvolávat u mazlíčka zvracení, ani nepodávajte žádné léky bez konzultace s veterinářem! 

Vánoční ozdoby

Máte doma nadšeného aportéra a milovníka míčků všeho druhu? Buďte obezřetní a dávejte pozor, aby si váš pejsek nespletl vánoční kouličku s oblíbeným balónkem. Pokud zdobíte stromek s dětmi, pravděpodobně budete chtít zdobit stromek i figurkami či bonbony z čokoládové kolekce. Čokoláda je bohužel pro psy i kočky toxická a její konzumace může vašemu mazlíčkovi přivodit nepříjemné zažívací potíže. Pokuste se tedy stromek umístit tak, aby se k němu a k dobrotám na něm zavěšených domácí mazlík nedostal. Stromek kupříkladu postavte na nějaké vyvýšené místo nebo potencionálně nebezpečné dobroty pověste na vyšší větve, ke kterým se zvíře nedostane.Klidný silvestr

Vánoční mlsání

O Vánocích se na stole objevuje velké množství dobrůtek, ale většina z nich není pro mazlíčky vůbec vhodná a může jim způsobit problémy od lehkého průjmu až po selhání důležitých orgánů. Cukroví nenechávejte na konferenčním stolku bez dozoru, protože mlsný čumáček si k němu cestu najde. Ještě hůře to může dopadnout, pokud pes nebo kočka pozřou rybí kosti, to byste mohli skončit na veterinární pohotovosti. Buďte důslední a nenechte své návštěvy krmit mazlíčky od stolu a řízky i bramborový salát nechávejte stejně jako cukroví z dosahu vašich mazlíčků. Raději jim upečte jejich zdravé zvířecí cukroví, které jim neublíží a mohou si pochutnávat společně s vámi.

Oslavy příchodu nového roku

Bojí se váš mazlíček bouřky a ohňostroje přímo nesnáší? Pak je potřeba se na silvestrovskou noc pečlivě a s předstihem připravit. 

V první řadě zapomeňte na bujaré oslavy – pro vašeho pejska i kočičku bude nejlepší, když s nimi budete trávit čas doma. Zatímco některému mazlíčkovi pomůže zaměstnat mysl tak, aby si na ohňostroj ani nevzpomněl, jiný uvítá, když s ním zalezete pod peřinu a příchod nového roku společně zaspíte. Ideální je také mít puštěnou televizi nebo rádio a zamaskovat tak třaskavé zvuky rachejtlí z venku. Velmi pomůže mít důkladně zatemněná okna, aby mazlíčky neděsilo blikání světlic.

Nezapomeňte, že venčení mezi svátky a především v čase silvestrovských oslav může být rizikové a i přes den se můžete setkat s výbuchy petard. Mějte raději vždy pejska na pevném vodítku, aby se nelekl a v panice neutekl.  

Zklidňující přípravky pro domácí zvířata

Pokud víte, že zatemněná okna, ani zapnutá televize na vašeho mazlíčka neplatí, pak doporučujeme objednat nejlépe s dostatečným předstihem zklidňující přípravky, které působí proti stresu. Přípravky proti stresu můžeme rozdělit do dvou skupin – přípravky pro pohotovostní zklidnění a přípravky pro dlouhodobé zklidnění psů a koček:

1. Pohotovostní zklidnění – nástup účinku je rychlý a vydrží po dobu několika hodin. Pohotovostní přípravky jsou nejčastěji ve formě pochoutek a jsou ideálním řešením jednorázových a krátkodobých stresových situací jako je návštěva veterináře či stříhacího salonu, dlouhé cestování například na dovolenou, plánovaná oslava či větší návštěva atp.

Ochucené tablety a pochoutky pro rychlé zklidnění:

  • Alavis Calming nabízí rychlé zklidnění pro psy i kočky ve formě žvýkacích tablet s příchutí kuřecích jater. Mazlíčci tyto tablety přijímají většinou velmi ochotně jako pochoutku. Alavis se může pochlubit čistě přírodním složením a rychlým nástupem zklidňujícího účinku.

Náš tip: Pro střední a velké psy vyberte variantu Alavis Calming Extra silný

  • Oblíbeným veterinárním přípravkem na zklidnění psů i koček je Aptus Relax ve formě měkkých tablet, které se snadno dávkují i menším zvířatům. 

  • Velmi rychlý nástup účinku – cca do 40 minut mají přípravky Relaxis pro psy

  • Tablety a ochucené dropsíky pro psy i kočky nabízí také známý výrobce Serene-UM. Zklidňující přípravky od této značky je však třeba začít podávat s dostatečným předstihem 3–4 dny před očekávanou událostí, ale je možné je podávat i dlouhodobě. 

Další možnosti pro rychlé zklidnění psa nebo kočky:

  • Novinkou na trhu je orální strip Cebedix s obsahem lékařského konopí. Strip se aplikuje přímo do tlamy, kde se přilepí na jazyk a tak dojde k uvolnění účinné látky CBD.    
  • Na principu éterických olejů fungují zklidňující veterinární přípravky od značky Dokonalá láska. Olej je možné nechat zvíře inhalovat nebo jej vetřít do srsti. 

2. Dlouhodobé zklidnění pro psy i kočky – nástup účinku přípravků pro dlouhodobé zklidnění může být i v řádu několika dnů, je tedy třeba je podávat dlouhodobě a pravidelně. Jejich účinek potom přetrvává po dobu několika týdnů či měsíců. Jsou ideálním řešení pro dlouhodobé stresové stavy – příchod štěněte do nového domova, příchod psa z útulku, adopce do nového domova či dočasné péče, období letních bouřek, vánoční svátky a silvestrovské oslavy atp. 

  • Dlouhodobé zklidnění psů nabízejí přípravky Adaptil, které účinkují na bázi přírodních feromonů. K dispozici jsou antistresové obojky pro malé a velké psysprej nebo difuzér do zásuvky, který uvolňuje uklidňující látky v bytě, kde pes žije. Více o přípravcích Adaptil si můžete přečíst v samostatném článku.
  • Osvědčeným doplňkem stravy pro dlouhodobé zklidnění je antidepresivum pro psy Allegris. Tento produkt má výborné recenze od našich zákazníků a osvědčil se například pro psy, kteří štěkali a ničili věci po odchodu páníčka do práce, projevovali strachovou agresi a také při dalších obtížích.  
  • Pro zklidnění koček jsou ideální volbou difuzéry Feliway nebo Francodex. Účinné látky jsou vylučovány do prostoru vašeho bytu, zatímco pro lidi jsou nepostřehnutelné a neškodné, na kočičky mají dlouhodobý zklidňující účinek . Více o přípravcích Feliway si můžete přečíst v samostatném článku.

Uklidňující přípravky před Silvestrem či svátky doporučujeme objednat s dostatečným předstihem, ať si můžete užít období svátků bez zbytečného stresu vy i váš mazlíček. Publikováno v: Poradna

Zanechte komentář

Bezpečnostní kód