Výrobci

Odběr novinek

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlé, cena super

2019-05-20

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Dobrý výběr a doručení bez problémů

2019-05-20

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Nakupovala jsem zde poprvé. Neskutečná rychlost dodání zboží.

2019-05-20

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
spolehlivost, rychlost

2019-05-20

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
spokojenost a obchod doporučuji

2019-05-19

Jak si s mazlíčkem užít klidné Vánoce i silvestra?

Jak si s mazlíčkem užít klidné Vánoce i silvestra?

Říká se, že Vánoce jsou svátky klidu a míru, ale v dnešní uspěchané době bývá opak pravdou. Předvánoční shon je všudypřítomný, obchody jsou přeplněné a všichni shánějí dárky na poslední chvíli. Zkuste to letos udělat jinak a užít si pohodové vánoce.

O svátcích čeká všechny mnoho rodinných návštěv a z některých můžete být ve stresu, váš domácí mazlíček to nejen pozná, ale také se to něj přenáší. Pomozte i pejskovi nebo kočičce strávit nejen vánoce, ale hlavně i následné silvestrovské oslavy v klidu, porotože pro mnoho z nich to bývá nejhorší období roku.

Vánoční dekorace a květiny = skryté nebezpečí

K Vánocům neodmyslitelně patří různé dekorace – od svícínků, přes ozdoby až k zavěšenému jmelí, ale víte, že některé z vánočních rostlin jsou pro mazlíčky jedovaté? Pojďte se s námi podívat, na co byste si měli dát pozor a čemu věnovat zvýšenou pozornost.

Vánoční květiny a stromeček

Jako první se zaměříme na živé dekorace, na mysli máme konkrétně rostlinu známou jako vánoční hvězda, která často zdobí stoly, dále jmelí, jež zavěšujeme např. na lustr, protože když dva lidé stojí pod jmelím, tak by se měli políbit, ale zmínit bychom měli i vánoční stromeček.

Z vánoční hvězdy je jedovatá míza, která může být vylučována, pokud se květina poškodí. Jmelí má sice prokázané léčivé účinky, ale pozor na bobulky, které jsou jedovaté nejen pro mazlíčky, ale i pro děti. Věděli jste, že mazlíčkům může uškodit i stromeček? Pokud budou jehličnan okusovat, tak mohou následovat střevní problémy, protože jejich silice jsou také toxické.

Pokud máte doma vánoční hvězdu a jmelí, umístěte je tak, aby se k nim váš pejsek nebo kočička nemohli dostat. Co se týká stromečku, je na vašem vlastním uvážení, zda si pořídíte živý nebo umělý. Při podezření, že se váš mazlíček mohl přiotrávit, okamžitě vyhledejte pomoc veterinárního lékaře.

 Klidný silvestr

Vánoční ozdoby

Máte doma nadšeného aportéra a milovníka míčků všeho druhu? Buďte obezřetní a dávejte pozor, aby si váš pejsek nespletl vánoční kouličku s oblíbeným balónkem. Rozmyslete si také, zda budete na stromek věšet čokoládičky, je sice hezké nechat ujídat děti přímo ze stromečku, ale váš mazlíček by si s nich mohl vzít příklad a čokoláda je pro něj toxická!

Vánoční mlsání

O Vánocích se na stole objevuje velké množství dobrůtek, ale většina z nich není pro mazlíčky vůbec vhodná a může jim způsobit trávicí problémy. Řízky i bramborový salát nechávajte z dosahu mazlíčků, cukroví by nemělo na konferenčním stolku zůstávat o samotě, protože mlsný čumáček si k němu cestu najde. Ještě hůře to může dopadnout, pokud pes nebo kočka pozřou rybí kosti, to byste mohli skončit na veterinární pohovosti. Buďte důslední a nenechte své návštěvy krmit mazlíčky od stolu. Raději jim upečte jejich zdravé zvířecí cukroví, které jim neublíží a mohou si pochutnávat společně s vámi.

Na co si dávat pozor?

>> Bramborový salát

>> Řízky

>> Kapr

>> Cukroví

>> Alkohol

 Klidný Silvestr

Oslavy příchodu nového roku

Bojí se váš mazlíček bouřky a ohňostroje přímo nesnáší? Pak je potřeba se na silvestrovskou noc pečlivě a s předstihem připravit. V první řadě zapomeňte na bujaré oslavy, ale měli byste se svým pejskem nebo kočičkou trávit čas doma. Ideálně jim zaměstnat mysl tak, aby si na ohňostroj ani nevzpoměli, skvělé jsou na to interaktivní hračky, dále byste měli mít puštěnou televizi nebo rádio a hlavně být v pohodě, protože zvířata vše vycítí.

Pokud víte, že tyto tipy na vašeho mazlíčky neplatí, pak doporučujeme objednat zklidňující přípravky, které působí proti stresu. Pro psy i kočky je oblíbený přírodní přípravek Alavis Calming. Vyzkoušet můžete novinku v sortimentu Aptus Relax, oba se snadno dávkují, protože mají formu měkkých tablet.

Speciálně pro zklidnění psů je vhodný Adaptil, k dispozici jsou antistresové obojky, sprej nebo difuzér, který uvolňuje uklidňující látky do prostředí.

Pro kočičky je k dispozici Feliway s kočičím obličejovým feromonem, který má uklidňující účinky. Objednat můžete sprej nebo difuzér.

Objednejte uklidňující přípravky včas, ať si můžete užít silvestra bez zbytečného stresu. Nezapomeňte, že večerní venčení byste měli zvládnout ještě před ohňostroji a hlavně mít pejska na pevném vodítku, aby se nelekl a neutekl!

Uloženo do Poradna

Váš komentář byl úspěšně uložen. Děkujeme za komentář!
Přidat komentář
Jméno:*
Email:*
Komentář*
  Captcha
  Přidat komentář