+420 511 444 369

Po-Pá 8:30 - 16:00

Doprava zdarma

od 1199 Kč

Doručení do

24 hodin
15 000 produktů

skladem

Výrobci

Odběr novinek

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost, dobrá cena. Doporučuji

2023-11-30

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Vše bylo v pořádku.

2023-11-30

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Pethome je v pohodě-jak cenami,tak i slušnou dodací lhůtou

2023-11-30

Ověřený zákazník
4.504.504.504.504.50
Rychlost

2023-11-30

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Velmi rychlé dodání

2023-11-29

Blog

V létě na dovolenou se psem

1665 Shlédnutí 1 Líbí se

K létu neodmyslitelně patří dovolená, ale většina pejskařů stojí před rozhodnutím, zda nechat pejska doma nebo jet s ním. Zvážit musíte několik faktorů a podle nich se rozhodnout. Je třeba počítat s tím, že pokud vezmete pejska s sebou, budete mu dovolenou částečně muset přizpůsobit, i tak si to celá rodina může skvěle užít!

Pojďte se společně s námi podívat na to, co všechno je třeba zohlednit a jak takovou psí dovolenou naplánovat bez zbytečných starostí.

Výběr destinace

Jako první se musíte zamyslet, kam se svým psem pojedete. Hned na začátku si uvědomte, že dovolená se psem by měla být ve vzdálenosti, kterou můžete bez problémů dojet autem. Destinace, do kterých se létá nedoporučujeme, protože je zbytečné vystavovat pejska stresu v letadle jen proto, aby s vámi mohl být deset dní u moře. V případě letecké dovolené mu určitě bude lépe u známých.

Nejoblíbenější cíle

Vyrazit můžete samozřejmě kamkoliv po České republice, ale my se zaměříme zahraniční cesty. Záleží na tom, zda chcete podniknout spíše aktivní dovolenou a vyrazit do hor, nebo raději budete lenošit u moře, nebo můžete obě možnosti a užít si dobrodružnou dovolenou se vším všudy.

Oblíbeným místem pro letní dovolené jsou blízké rakouské Alpy , se psem vás bez problémů ubytují v mnoha penzionech, jen je potřeba se s nimi dopředu domluvit. Můžete poznat místa, která znáte jen zasypaná sněhem ze zimních lyžařských pobytů. Doporučit můžeme také oblast italských jezer např. Lago di Garda, kde se můžete bez problémů koupat i vyrazit na túru. Velmi oblíbené je Slovinsko, čeká vás tam nádherná příroda a super koupání. Pro velké dobrodruhy jsou tady i severské destinace jako Norsko, Švédsko či Finsko.

Chcete s spíše odpočinout na pláži? Pak číslem jedna je mezi Čechy jednoznačně Chorvatsko, a to platí i pro dovolenou se psem. V mnoha městech jsou dokonce části pláže vyhrazené pro majitele se psy. Velmi oblíbená je Itálie, která je pověstná speciálními psími plážemi, kde mají vaši mazlíčci veškerý servis. Za vstup na tyto pláže se platí, ale dostanete misku s vodou a někde má pes dokonce vlastní lehátko! Možná se vám to bude zdát daleko, ale psem můžete vyjet třeba i do Řecka! Záleží na tom, kolik času jste ochotni strávit na cestě. Populární je místo cesty na jih ta na sever k polskému pobřeží Baltu. Počasí není tak horké a moře příjemně osvěžující.

Chladicí podložky

Předpisy: co musí pes splnit

Když jedete na dovolenou do zahraničí, tak to není jen tak. Pro cestování po Evrospké unii potřebujete:

>> Pas zvířete v zájmovém chovu (modrý pet pas),

>> čip pro identifikaci psa (který bude uveden v pet pasu),

>> platné očkování proti vzteklině (řádně přeočkované v potřebném termínu nebo až 21 dní po první aplikaci očkování).

Pokud byste se rozhodli vyjet mimo EU, tak je to složitější, ale nic co by se nedalo zařídit. Pozor, platí to i v případě, že do vaší cílové destinace v EU projíždíte přes zemi, která tam není! Musíte nechat udělat sérologické vyšetření na vzteklinu, kterým se budete muset prokázat při návratu do EU. Platí doživotně (v případě, že očkujete řádně v termínu). Musí být provedeno 3 měsíce před cestou, ale nejdříve měsíc po přeočkování. Některé země mají pro vstup se psem ještě další požadavky, jako např. odčervení zaznamenané též v pet pasu a někdy musí být provedené předepsaným přípravkem, který obsahuje účinnou látku praziquantel. Aktuální podmínky vždy naleznete na stránkách státní veterinární správy.

TIP: Pokud jedete na jih, nechte psa u veterináře ošetřit pipetou, která ho ochrání proti srdečním červům, které přenáší hmyz.

Jak si užít dovolenou bez starostí?

Pokud máte zařízený pet pas a v pořádku očkování i čipování, tak se můžete zabývat jen tím, co pejskovi zabalíte. Chybět by nemělo oblíbené krmení a pamlsky, pelíšek či deka, a hračky. Využít můžete praktické skládací cestovní misky. Doporučujeme přibalit také chladicí podložku nebo postroj. Samozřejmostí je vodítko, obojek nebo postroj. Nezapomeňte na slunečník! To by mělo být to první, co na pláži vždycky vybalíte. Vždy byste měli mít po ruce láhev s vodou.

Při cestě musíte brát ohled hlavně na čtyřnohého pasažéra a pravidelně zastavovat na venčení i pití. Je lepší vyjet brzy ráno, kdy není takové horko, nebo cestovat přes noc.

Všichni se těšíte na koupání v moři a jak bude váš pes reagovat, ale pozor, neměl by pít slanou vodu, mohla by způsobit žaludeční potíže. V moři jsou vlny, proto mějte pejska vždy v dohledu. Pobývejte pouze na plážích, kde jsou psi dovolení a hlídejte, aby chlupáč odpočíval ve stínu.

Pokud vyrážíte se psem, tak přejeme hodně zážitků, ale hlavně pohodovou dovolenou bez starostí.

Publikováno v: Poradna

Zanechte komentář

Bezpečnostní kód