Výrobci

Odběr novinek

Napsali o nás

Ověřený zákazník
4.004.004.004.004.00
Poprvé jsme měli problém, v zásilce chybělo celé balení konzerv, ale vše jsme přes zákaznickou linku a mail vyřešili, chybějící zboží dorazilo za dva dny.

2019-10-22

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Velice rychlý obchod, velká spokojenost!

2019-10-21

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
S obchodem jsem spokojená, zboží které objednám je dodáno brzy. Také se mi líbí slevy za nákup.

2019-10-21

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost, cena, kvalitní zabalení

2019-10-21

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlost dodání a kvalita zboží

2019-10-21

Povinné čipování psů

Povinné čipování psů

Páníčkové všech pejsků by měli zbystřit, protože od roku 2020 bude platit novela zákona, která má v první řadě pomoci bojovat proti množírnám. A o co, že se jedná? Každý pes bude muset být označen čipem pro jednoduchou identifikaci. Co z toho pro vás plyne? Pojďte se na to společně s námi podívat.

K čemu čip slouží?

Čipování psů není žádná novinka, ale běžně se používá, je to metoda, která slouží k identifikaci zvířat. Do podkoží je zvířeti, v našem případě psovi, zaveden mikročip, jež má unikátní číslo. To přečte speciální čtečka, jakmile se k němu přiblíží. Z toho důvodu se psi vždy čipují na levou stranu krku, aby každý veděl, kde čip hledat. Čip musí splňovat určité normy ISO.

Vakcinace

V první řadě slouží čip k prokázání platné vakcinace proti vzteklině. Běžně odcházejí štěňata načipovaná již od chovatele, zároveň s čipem dostanete do rukou i modrý průkaz, tzv. Pet pas, do kterého se zaznamenají údaje o psovi, číslo čipu, majitel a hlavně slouží pro zápis očkování a případně dalších zdravotních informací.

Očkování proti vzteklině je u psů povinné a právě čip (nebo tetování) jsou jediným způsobem, jak prokázat, že daný jedinec je opravdu proti vzteklině očkovaný. Od 1. 1. 2020 je tedy povinné čipování a veterináři by neměli naočkovat proti vzteklině psa, který není očipován.

S čipováním a očkováním proti vzteklině souvisí i cestování, pokud chcete se svým psem vyjet za hranice, tak pro tyto účely je čipování povinné již nyní a bez čipu nemůžete vycestovat a stejně tak bez platného očkování proti vzteklině.

Čipování psů

Ztráta psa

Dalším využitím čipu je identifikace mazlíčka při ztrátě. V ideálním případě se u nalezeného psa může jednoduše dohledat páníček. Čtečka čipu přečtě pouze číselnou řadu, ale ta musí být někde zaregistrovaná, aby to k něčemu bylo. Nejrozšířenější pro tyto účely je Národní registr majitelů zvířat. Ale pozor! Po čipování si musíte čip sami zaregistrovat, protože jinak to bude k ničemu.

Povinné čipování

Jak už jsme zmínili, povinné čipování je platné od 1. 1. 2020, takže na to myslete, a pokud váš pes není očipovaný, navštivte svého veterinárního lékaře a domluvte se s ním. Výjimkou jsou psi, kteří byli tetováni před 3. 7. 2011.

Povinnost čipování má pomoci v boji proti množírnám, které jsou velkým problémem dnešní doby. Tato změna se týká nejen chovatelů, ale všech majitelů psů. Očipován musí být i pes, který se v chovu nevyužívá. Pokud má váš pes čip již nyní, tak se pro vás ni nemění, ale jestli očipován není, navštivte svého veterinárního lékaře a informujte se.

Uloženo do Poradna

  • Komentáře ( 27 )
Němcová

2019-10-22 19:31:12

Dobry den. Veterinar dal nasi fence dva cipy,protoze prvni pry vypadl. Druhy pak nemohl nacist. Sli jsme k nemu po mesici,ze mu ten skener blbne. Ani druhy cip nenacetl. Oba cipy jsem po hmatu pod kuzi nasla. Nechci ji nechat dat dalsi cip. Je mozne,aby veterinar proste napsal nejake prohlaseni,ze cip ma,ale nejde nacist?

Alena Soukupová

2019-10-18 19:02:55

Velmi ráda bych věděla kdo tuto blbost vymyslel?Myslím si že každý majitel by se měl rozhodnout sám a ne aby mu to někdo nařizoval.A pokud si Ti co to vymysleli ře zabrání psím množírnám tak jsou na velikém omylu protože ty budou pokračovat dál a ni se nestane protože na ně nikdo nemá.Psí útulky budou víc plné protože někteří lidé raději psíka někde vyhodí a bude to Taky se tu provozují psí zápasy ať mi nikdo neříká že to není pravda.Jen se o tom nemluví.Svého pejska načipovat nedám.Není to povinné.A naše vláda si myslím že má jiné starosti než řešit toto.spíše by si měla snížit svoje platy a senát by se měl úplně zrušit protože je k ničemu.Lidé ve fabrikách by měli brát více peněz.Matky samoživitelky a i rodiče co mají postižené dětí a potřebují nějaké pomůcky pro své dítě by měla pojišťovna hradit v plné výši.Je to smutné.

Černý

2019-10-14 18:25:39

Je to "vzorová" ukázka kvalitní práce naších pánů poslanců a senátorů.Bez povinnosti registrace čipů je celý tento zákon směšný paskvil,svědčící o tom,že zákonodárci nepracují pro občany,ale pro pro lobi nenasytných veterinářů

Petr

2019-10-13 03:46:48

Myslím že je načase aby lidé dali jasně najevo, že už někdo zachází za hranu buzerovatelnosti, jestli tahle povinnost opravdu bude od zmíněného data platit, měli by se lidé zamyslet nad tím, jestli chodit k veterináři očkovat svoje psy, já psa očipovat nedám, nemám k tomu žádný rozumný, opodstatněný důvod, uvedené důvody v článku výše nejsou ani zdaleka dostačující, nebudu tu popisovat jakého mám psa, ale pokud po zavedení povinnosti očipování mi veterinář nebude chtít neočipovaného psa naočkovat, pak tady očkován nebude, zdali ho ani neošetří v případě pokud to bude nutné, pak tedy ať neošetří, ale v tom případě mi dotyčný dokáže, že mu nejde v prvé řadě o zdraví zvířete, ale spíše o něco jiného, a jistě ne chválihodného...

Pethome

2019-10-08 08:18:15

Hezký den, všem, článek je pouze informativní a popisuje novelu zákona, která vejde v platnost od 1. 1. 2020 a týká se všech pejskařů. Dotazy typu, proč musí být čipován pes, který má tetování, byste tak měli směřovat na autory novely. My vám na to odpověď dát nemůžeme, takto zní zákon. Co se týká následné registrace čipu, tak to je dobrovolné a na zvážení každého majitele, ale pokud se pes ztratí, tak je v registru dohledatelný. Pethome

Miroslav

2019-10-07 10:52:24

Dobrý den, registr není povinný a co vím a řekl mi můj veterinář. Aby bylo co platné čipování tak aspoň náš doktor si vede záznamy o čipovaných pejscích,to znamená jméno adresu rasu pohlaví a jméno pejska. Čip který pejsek dostane je registrován na lekaře. Chápu to tak,že ředa nebo čipy které lékař pořídil jsou evidované na něj a tím pádem každý kdou čip přečte dozví se že ho vydal ten a ten veterinář a tento veterinář pak informace které se k čipi vztahují zdělí kontrolnímu orgánu a hned se ví kam pejska zařadit,nebo chceteli komu patří.

Zuzana

2019-10-04 17:46:08

Všechny komentáře dalších pisatelů sdílím. Je to k ničemu a nic to nevyřeší. Jako dbalá zákona jsem přesto nechala svého psa očipovat a nyní jsem začala hledat informace o registraci čipu, aby to aspoň v případě zaběhnutí psa k něčemu bylo. Jaké bylo mé překvapení, když na stránkách online registru, na který je odkaz výše v článku, požadují za registraci poplatek dalších 198 Kč. To už si z nás fakt dělají legraci?!

Renata

2019-10-03 18:58:17

Jasně,proti množírnám,tak to určitě. Jde jen o kšeft,s množírnou to vůbec nesouvisí. Proč se mají čipovat starší a i nemocní pejskové? Proč i vykastrovaní? Jo,aby se nemnožili,už to chápu. Pokud má někdo množírnu,tak se třeba narodí 5 štěnátek,dvě si vezmou zodpovědní majitelé a nechají je očipovat,co bude s těmi zbývajícími pejsky? Určitě je nechají očipovat,naočkovat,budou za ně platit,když chtějí hlavně vydělávat? Myslím,že to bude ještě horší než je to nyní,protože množírenský šmejdi je raději nechají zemřít,než,aby šli s pejsky k veterináři. Strašně mě štve,co si panáci vymýšlí,tady vůbec nejde o pejsky!!!! Hlavně čip ani není povinné zaregistrovat,no, to už je jedno,hlavně,aby byly kšefty z čipama.

Dvořák

2019-10-03 17:12:34

Je to jen zlodějina a co šmelej tak budou šmelit vesele dál

Soník

2019-09-30 20:56:13

Můj 15,5 roční pes špatně vidí a slyší a bez vodítka nechodíme.To nemohli dát hranici např od 14let, že pak už čip mít nemusí?To si zas někdo namastí kapsu :/

Váš komentář byl úspěšně uložen. Děkujeme za komentář!
Přidat komentář
Jméno:*
Email:*
Komentář*
  Captcha
  Přidat komentář