Výrobci

Odběr novinek

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlost,kvalitní obal

2020-01-23

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Vše OK

2020-01-23

Ověřený zákazník
4.504.504.504.504.50
Rychlé a bezproblémové jednání.

2020-01-23

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlost

2020-01-23

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
mladý a akční kolektiv prodejny profesionální vystupování a ochota

2020-01-23

Povinné čipování psů

Povinné čipování psů

Páníčkové všech pejsků by měli zbystřit, protože od roku 2020 bude platit novela zákona, která má v první řadě pomoci bojovat proti množírnám. A o co, že se jedná? Každý pes bude muset být označen čipem pro jednoduchou identifikaci. Co z toho pro vás plyne? Pojďte se na to společně s námi podívat.

K čemu čip slouží?

Čipování psů není žádná novinka, ale běžně se používá, je to metoda, která slouží k identifikaci zvířat. Do podkoží je zvířeti, v našem případě psovi, zaveden mikročip, jež má unikátní číslo. To přečte speciální čtečka, jakmile se k němu přiblíží. Z toho důvodu se psi vždy čipují na levou stranu krku, aby každý veděl, kde čip hledat. Čip musí splňovat určité normy ISO.

Vakcinace

V první řadě slouží čip k prokázání platné vakcinace proti vzteklině. Běžně odcházejí štěňata načipovaná již od chovatele, zároveň s čipem dostanete do rukou i modrý průkaz, tzv. Pet pas, do kterého se zaznamenají údaje o psovi, číslo čipu, majitel a hlavně slouží pro zápis očkování a případně dalších zdravotních informací.

Očkování proti vzteklině je u psů povinné a právě čip (nebo tetování) jsou jediným způsobem, jak prokázat, že daný jedinec je opravdu proti vzteklině očkovaný. Od 1. 1. 2020 je tedy povinné čipování a veterináři by neměli naočkovat proti vzteklině psa, který není očipován.

S čipováním a očkováním proti vzteklině souvisí i cestování, pokud chcete se svým psem vyjet za hranice, tak pro tyto účely je čipování povinné již nyní a bez čipu nemůžete vycestovat a stejně tak bez platného očkování proti vzteklině.

Čipování psů

Ztráta psa

Dalším využitím čipu je identifikace mazlíčka při ztrátě. V ideálním případě se u nalezeného psa může jednoduše dohledat páníček. Čtečka čipu přečtě pouze číselnou řadu, ale ta musí být někde zaregistrovaná, aby to k něčemu bylo. Nejrozšířenější pro tyto účely je Národní registr majitelů zvířat. Ale pozor! Po čipování si musíte čip sami zaregistrovat, protože jinak to bude k ničemu.

Povinné čipování

Jak už jsme zmínili, povinné čipování je platné od 1. 1. 2020, takže na to myslete, a pokud váš pes není očipovaný, navštivte svého veterinárního lékaře a domluvte se s ním. Výjimkou jsou psi, kteří byli tetováni před 3. 7. 2011.

Povinnost čipování má pomoci v boji proti množírnám, které jsou velkým problémem dnešní doby. Tato změna se týká nejen chovatelů, ale všech majitelů psů. Očipován musí být i pes, který se v chovu nevyužívá. Pokud má váš pes čip již nyní, tak se pro vás ni nemění, ale jestli očipován není, navštivte svého veterinárního lékaře a informujte se.

Uloženo do Poradna

  • Komentáře ( 38 )
franta

2020-01-21 13:46:47

souhlasí s paní Martinou a ještě bych navrhoval nejen psi,ale i nás ,králíky,morčata a jiné domácí mazlíčky a co důležité do každého bytu a domu umístit kamery a mají to pod kontrolou všechno,čest jejich práci.

Petr

2020-01-16 20:52:21

Zajímalo by mne jaký je rozdíl mezi nečipovaným psem a psem který je čipovaný,ale čip není zaregistrovaný neboť toto již povinné není Myslím si že toto celé je pouze tahání peněz z lidí podobně jako to před pár lety bylo s autolékárničkami

Kristina

2020-01-15 22:41:01

Čipovat geriatrického psa je normální buzerace. Zase někdo jednal, než se zamyslel. Ano, čip pro psy, kteří mají život před sebou, ale psa, který ujde jen pár kroků kolem baráku, nemá zuby a vrcholí mu 16.rok, ke všemu většinu času už jen prospí, je normální týrání zvířat. Takovému psovi prostě nedám ten kus kovu do zkřehlého tělíčka, vyjímky se musí zavést, toto je skandál. Koupím čip a nalepím na obojek, u takovýho seniora to má úplně stejný význam jak psa bodat a stresovat. Kdo to uzákonil, nechť se očipuje zrovna tak.

Urbánek

2020-01-14 07:33:52

Také jsem psa registroval přes web https://najdicip.cz/ a vše bylo rychlé, doporučuji.

Lásková

2020-01-13 20:48:23

Psa jsem registrovala přes web najdicip.cz Máte někdo zkušenost? Děkuji

Robert

2020-01-04 18:50:01

Pokud zvažujete následnou registraci čipu, díky které bude pejsek dohledatelný narozdíl od neregistrovaných doporučuji Dogplanet.cz

Tom jark

2020-01-01 20:06:58

Musím zde narážet na majitele pejsků kteří se obávají zjištění údajů o majiteli z čipu. Čip obsahuje pouze číslo žádné údaje člověk který by se o vás chtěl něco dozvěďět by musel mýt přístup k databázi do které je čip zaregistrovanej PS: toto už ve článku zmíněné bylo

Libuše

2019-11-29 23:27:20

Mám patnáctiletou čivavu. Nikdy nechodí ven sama, bez vodítka. Už nemá zuby, má nádor u struku a ven chodíme 2x denně na půl hodiny v blízkosti domova. Myslím, že čipování by ji ublížil. Klidně zaplatím, ale čipová ji nenechám. Nemyslíte, že čipování starých psů je hloupost? Libuše.

Iveta Nogolová

2019-11-18 07:29:40

Dobrý den souhlasím stím že čipování je byznys a je nedořešený za prvé si ho zaregistrujte veterinář do svého registru za druhé není povine aby jste si ho zaregistrovali vy a za třetí není žádný národní registr. A hlavně že vymyslely pokuty ???? a za další kdo mi bude kontrolovat psa který si běhá po zahradě a na procházky chodí na vodítku popřípadě má nahubek a někteří policajti nemají ani čtečky pro čipy a zadalsi když jedu ze psem autobusem do města mám jo na vodítku tak kdo mi ho bude kontrolovat jestli má čip a souhlasím s ostatníma pro nechávat cipivat pejsky kteří jsou staří a nemocní když už tu dlouho nebudou staří pejsci a nemocní to nepotřebuju nemocný pejsek přeci se přeci nemůže strážit a už vůbec ne když má například nemocnou packu. A ještě jedna věc pro vysvětlení pejsci kteří mají čitelné tetování čipování se jich netýká. Z těchto pejsků je to výjimka. S pozdravem Iveta ???????????? a ještě jedna věc když není zaregistrovaný pes tak čip je nanic když ten čip není zaregistrovaný a je registrovaný pouze ve veterinárním registru a když se strati a není zaregistrovaný tak se vám pes nevrátí protože při načtení není zobrazeno na ctece u jakého veterináře je registrovaný a nikdo nebude hledat k jakému veterináři chodíte ať nejdřív zavedou veřejný registr a pak čipování a o veřejném registru se debatuje ale to může trvat hodně dlouho kdysyk stačili známky pes byl registrován na obci a stačilo to měla jsem prvního psa a žádný čip mít nemusel vystacil si celý život se znamkou. Iveta

Martina

2019-11-02 11:25:28

Také se mi nelíbí povinné očkování.Bohužel je to povinné.Že je to jen kšeft je víc než jasné.Už jenom proto,že mi to někdo nařídí a já to ze svých vydělaných a zdaněných peněz musím platit.Ale co mi vadí úplně nejvíc je to,že to do těla zvířete prostě nepatří.Co bude,když to psovi bude vadit?Zaplatím přečipování a léčbu zánětu.Super.A ještě jedna drobnost.Kdy začnou čipovat nás?

Váš komentář byl úspěšně uložen. Děkujeme za komentář!
Přidat komentář
Jméno:*
Email:*
Komentář*
  Captcha
  Přidat komentář