Jak pečovat o psy v zimě?

250 Shlédnutí 0 Líbí se

Zima je v plném proudu, v lyžařských střediscích se lyžuje, děti sáňkují a psí milovníci sněhu si užívají. Malá a krátkosrstá plemena jsou zalezlá v pelíšku a neradi vystrčí čumáček ven, byť jen na rychlé vyvenčení.

Venčení v zimě má své specifika a zvýšenou pozornost musíte věnovat i péči o svého psího kamaráda. Na co všechno si dát pozor? Pojďte se na to společně s námi podívat.

Procházky v zimě

Záleží na tom jaké máte plemeno, pokud se jedná o krátkosrsté, malého pejska, psího seniora nebo štěně, je potřeba procházky v zimě zkrátit, aby pejsek neprochladl a neonemocněl. U větších psů, kteří mají srst, jež jim poskytne dostatečnou ochranu, nemusíte venčení nějak výrazně zkracovat. Na pejskovi sami poznáte, zda chce ještě být venku, nebo už stačilo a raději by byl doma.

Oblékaní psů

Spousta páníčků oblékaní psů odsuzuje, ale pravdou je, že některé psy prostě v zimě bez oblečku vzít nemůžete. Někteří pejsci ani nemají podsadu a krátká srst je před chladem neochrání. Zapomeňte na předsudky a řiďte se svým instinktem. Nezáleží na tom, jak obleček vypadá, ale hlavně, že je funkční a chrání důležité partie. Velmi oblíbené jsou zimní oblečky Hurtta, které jsou nepromokavé a neprofouknou.

Při výběru oblečku je důležité pejska změřit, udává se délka zad od kohoutku po kořen ocasu, obvod hrudníku, který měříme těsně za předními packami a někdy i obvod krku. Ale nejlepší je obleček vždycky vyzkoušet. Je dobré, pokud má vámi vybraný obleček nějaké reflexní prvky, aby byl pes dostatečně vidět, protože v zimě se brzy stmívá.

Tip: v zimě je vhodné používat svíticí obojky, díky kterým je pejsek dobře vidět.

Oblečky pro psy

Péče o tlapky

V zimě jsou polštářky na psích tlapkách mnohem více namáhané, nejvíce jim škodí posypová sůl. Po každé procházce byste měli packy otřít vlkým ručníkem a polštářky očistit. Pak můžete použít mast na tlapky, ta bude polštářky hydratovat.

U psů s dlouhou srstí se mohou při procházce na sněhu vytvořit na packách a v meziprstí malé kouličky sněhu, ty je potřeba doma odstranit. Pejskovi jsou velmi nepříjemné a chůze s nimi bolí.

Všem těmto zimním komplikacím s tlapkami se vyhnete, pokud pořídíte psí botičky. Nejsou na parádu, ale jedná se o funkční doplněk. Když botičky poprvé nasadíte, pejsek bude vypadat komicky, ale brzy si zvykne a pozná, že to s ním myslíte dobře.

Psi bydlící venku

Máte domek se zahradou a váš pes bydlí celoročně venku? Ideální je pokud má dvoukomorovou boudu, která ho ochrání před nepříjemným větrem. Boudu byste měli na zimu vystlat např. slámou, aby pes ležel v teple. V zimě je nepříjemné, že zamrzá voda na pití, ale můžete si pořídit vyhřívanou misku, která zabrání zamrzání, ale pozor na elektrický kabel, jenž k misce vede.

Jak jsou na tom se zimou vaši chlupáči? Mají ji rádi, nebo upřednostňují být doma v teple?

Publikováno v: Poradna

Zanechte komentář

Bezpečnostní kód

Komentáře

  • Od:Jana Na 23.01.2019

    Dobrý den. Zajímalo by mě, na které nožičky se kupují psí botičky, když jsou v nabídce vždy dvě botičky-na přední nebo zadní? Předpokládám, že je míněno na přední tlapky, ale moje fenečka teď v zimě zvedá vždy jednu zadní tlapku. Nevím, zda jí vadí sůl nebo kamínky, kterými teď sypou chodníky nebo chlad. Je domácí pejsek a spí již skoro každý den k ránu v posteli.

Blog

Nejnovější příspěvky