Výrobci

Odběr novinek

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
V obchodě PETHOME nakupuji pravidelně a vždy jsem spokojen. Ceny jsou dobré, výběr velký, komunikace opravdu příkladná (to nebývá vždy pravidlem). Byl jse opravdu spkojen...jako vždy u tohoto obchodu

2020-06-5

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Dlouhodobá spokojenost s obchodem. Nakupuji již několik let a vždy vše v pořádku, doporučuji všem známým :-)

2020-06-5

Ověřený zákazník
4.504.504.504.504.50
Rychlé dodání

2020-06-5

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost

2020-06-5

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Nakupuji pravidelně, dobré ceny, rychlé dodání, narosto bez roblémů.

2020-06-4

Recenze: celosezónní testování obojku Foresto

Recenze: celosezónní testování obojku Foresto

Právě začíná sezóna parazitů a každý páníček stojí před rozhodnutím, jaký přípravek pro svého mazlíčka zvolit. Na trhu je velké množství antiparazitik a každému vyhovuje něco jiného, my jsme nechali otestovat obojky Foresto pro psy a kočky, a to dokonce po celou sezónu. Jste zvědaví, jak to dopadlo? Mrkněte do článku.

Antiparazitní obojky Foresto pro psy a kočky

Obojek Foresto je vhodný pro psy a kočky a ochrání vaše mazlíčky proti parazitům až po dobu 8 měsíců, když na jaře obojek nasadíte, tak máte na celou sezónu vystaráno a breberky v kožichu vašich čtyřnoných miláčků nemají šanci. Obojek je voděodolný, taže zvládne letní hrátky vašich psů ve vodě.

Kocourek Maxík

Příležitost k testování dostala majitelka kocourka Maxíka, které jsme zaslali Foresto 38 pro malé psy a kočky.

„Už po rozbalení lze poznat, že je obojek skutečně dobrý. Je lehký, tenký a kočku netlačí, což bývá u antiparazitních obojků nevídané. Maxík tento obojek nosil celou sezónu a skutečně žádné klíště, a nebo blechy neměl.

Je až neuvěřitelné, jak je účinný. Ještě pro ujasnění, Max je kocour, který žije venku i doma, takže občas navštíví lesy, louky, kde je vysoká tráva, obzvlášť přes léto. Pokud máte raubíře jako já a chcete pro něj účinné antiparazitikum, tak doporučuji Foresto za každou cenu. Letos se bez něj už neobejdu, a tak ho znova koupím, protože je prostě úžasný.“

„Foresto

Pejsek Rony

Prvním testerem se stal antivní pejsek Rony, který nejen že s paničkou běhá agility, ale tráví také hodně času na procházkách v přírodě. A jak si Foresto po celou sezónu vedlo? Na to se již podívejte v podrobné recenzi od Ronyho majitelky.

„Rony je dlouhosrstý kříženec většího vzrůstu žijící na vesnici přímo vedle křivoklátských lesů. Každodenní vycházky jsme trávili přímo v klíštěcím ráji. Už od štěněte jsem střídala různé přípravky na ochranu před těmito parazity a jediné, co u něj zabíralo, byly drahé pipety. Časem jsme pořídili i kočičku (venkovní), která je naopak ohromné lákadlo pro blechy. Používání pipet se tedy rozšířilo nejen na sezónu klíšťat, ale celoročně.

Pak jsme dostali skvělou příležitost vyzkoušet si obojek Foresto. Ze začátku jsem měla obavy, zda bude fungovat a opravdu mi přišlo, že skutečně ani nefunguje, ovšem po utažení „téměř na těsno“ (dle doporučení dvou prstů jsem to musela utáhnout tak, aby se tam mé dva malé prsty sotva vešly) a vyčesání z pod obojku co nejvíce chlupů, se výsledky začaly dostavovat. Kromě procházek po našich lesích se v létě chodíme často koupat do řeky a spolu s koupáním vždy následovalo válení se v hluboké trávě. Vzhledem k testování jsem vždy nechala obojek na pejskovi a na funkčnosti to i tak neubralo. Dokonce ani slaná voda nebyla na obtíž!

U obojku jsem shledala jednu nevýhodu oproti pipetám. Vzhledem k naší vysoké sportovní agilitní aktivitě jsme museli při každém závodním běhu obojek sundat. Což znamenalo, že po závodech jsem jej mnohdy zapomněla pejskovi ihned nasadit. Překvapením pro mě bylo, že ani to mnohdy nevadilo. Možná na to mělo vliv velké sucho, které přes léto panovalo, ale počty vyndaných klíšťat se zmenšovaly, až dokonce během léta ustaly úplně a klíšťata se nevrátila, ani když jsem zapomněla 14 dní obojek nasadit.

Přesto, že obojek již cca měsíc nebyl nasazený, setkali jsme se s blechami, dříve, než jsem stačila zasáhnout, samy zmizely. I přesto, že funkčnost obojku již dávno měla ustat.

Díky těmto zkušenostem přemýšlím, že bych na příští sezónu pořídila obojek kočičce (kterou naopak klíšťata trápí i přes pravidelné pipety) a na pejska bych zkusila použít ten samý – rok používaný obojek a dál pokračovat v testování.“

A jak paní Markéta obojek hodnotí?

+ není na dlouhosrstém psu vidět


+ není cítit


+ pokud je na pejskovi nasazen přes celou sezónu, sundání na několik dní neovlivní funkčnost

+ funguje i dlouhou dobu po jeho stanovené funkčnosti výrobcem


+ sladká ani slaná voda nemá vliv na funkčnost


– pro sportovce, kteří běhají agility, s každým během se musí sundat


– musí se nasadit opravdu VELMI těsně


– při častém sundávání se sám povoluje


– delší nástup funčknosti (cca 14 dní)

– Markéta B. –

My děkujeme našim testerkám a zajména paničce Ronyho za detailní recenzi a doufáme, že vám – našim zákazníkům, třeba pomůže při rozhodování, jaké antiparazitikum zakoupit. Sami se můžete přesvědčit, že Foresto opravdu funguje, a to po celou sezónu, ať už trávíte léto v lese nebo u moře, parazité si na všeho mazlíčka netroufnou.

Uloženo do Testování

  • Komentáře ( 7 )
Jiří Modrý

2020-06-02 11:36:37

Naprosto neučinný,předražený šmejd.Obojek nasazen v polovině dubna-pes Křepelák-za 14 dní zněj vypadlo klíště velikosti třešňové pecky.Od té doby každný den vyndaván klíšťata.Většinou z oblasti hlavy,hrudi, předních a zad.končetin!!

Michaela

2020-05-24 18:01:56

Vůbec ne funguje. ????????????

Michaela

2020-05-22 19:08:42

Obojek foresto nefunguje. ????????????

Marie

2020-05-19 05:02:38

Dobrý den, máme také obojek Foresto pro německého ovčáká a nefunguje, dá se nějak reklamovat? Děkuji

Michaela

2020-05-18 08:49:52

Dobrý den, mám špatnou zkušenost. Mám německého ovčáka a od té doby co má obojek stále napitá klíšťata. Má někdo stejnou zkušenost?

Musil

2020-04-14 15:29:24

Plně souhlasím s paní Krejčiříkovou,náš pes,kříženec Labradora o váze cca 35kg má obojek cca 14 dní,nebylo dne aby neměl aspoň jedno klíště,dnes měl dokonce tři kusy.Děkuji Musil

Lucie Krejčiříková

2019-06-14 10:50:14

Dobrý den, ráda bych znala Váš názor. Koupila jsem psům obojky Foresto. Jeden pes je howavart a druhý malý oříšek. Obojky mají od dubna. Jsou na zahradě, která je pravidelně sekána a my jsme žádné klíště nechytli. Na vycházky chodí často spolu. Howavart měl už asi 15 klíšťat okolo hrudi a převážně na hlavě. Obojek nesundaváme. Je možné, že jeden obojek je třeba málo napuštěný, prostě vůbec nefunguje. A to jsme mu ještě kapali na záda pipetu. Děkuji L. Krejčiříková

Váš komentář byl úspěšně uložen. Děkujeme za komentář!
Přidat komentář
Jméno:*
Email:*
Komentář*
  Captcha
  Přidat komentář