Jak vybrat: Kloubní výživa pro psa

7172 Shlédnutí 0 Líbí se

Doplňky stravy na klouby potřebuje v průběhu života téměř každý pes.

Přesto však zmínku o kloubní výživě většina majitelů psů slyší poprvé až z úst veterinárního lékaře. Veterináři doporučují užívání chondroprotektiv nejčastěji po operacích pohybového aparátu, jako součást léčby po úrazu, při tlumení bolesti kloubů nebo z preventivních důvodů u štěňat, psů v zátěži, seniorů a obézních psů.

 

Aptus Apto Flex

 

Prevence je nejlepší cesta ke zdravým kloubům!

A překvapivě právě užívání kloubní výživy jako prevence je často podceňováno. Mnoho majitelů psů se spoléhá pouze na přísun účinných látek z krmiva pro psy. Obecně v krmivech bývá pouze minimální denní dávka základních složek s ortopedickým účinkem. Takové dávkování často zcela nepokrývá zvýšené nároky v různých životních etapách, kdy pes vyžaduje intenzivnější péči o kloubní aparát.

 

Kdy se začíná přidávat kloubní výživa preventivně do krmiva?

Nezbytnou součástí krmné dávky jsou preparáty na klouby pro štěňata velkých a obřích plemen psů. Zde výrazně napomáhají při tlumení rozvoje a řešení genetických i vývojových vad kloubní soustavy (dysplazie, špatné postavení končetin, nerovnoměrný růst).

Zatímco chovatelé maxi plemen již pozitivní vliv chondroprotektiv znají a informace šíří dál, málo se tato problematika řeší u miniaturních plemen psů. Štěňata malých plemen (čivava, pražský krysařík, jorkšír, jezevčík a další) si ale zaslouží v této oblasti také zvýšenou pozornost. Podáváním kloubní výživy u malých psů se předchází například rozvoji luxace pattely, ale také dalším častým onemocněním kloubů.

U psů všech velikostí a každé věkové kategorie je třeba užívat preventivně doplňky stravy pečující o klouby v případě zvýšené zátěže. Ať už váš pes běhá agility, coursing, flyball, dogfrisbee; cvičí poslušnost, obrany nebo se věnuje jiným náročným sportům, jako jsou například dogtrekking a canicross; je třeba v celém průběhu jeho sportovní kariéry intenzivně pečovat o zdraví vazů, šlach i chrupavek.

S kloubní výživou bychom neměli zapomínat ani na starší a obézní psy. A to, i když zatím nemají žádné zjevné problémy s klouby. Artróza, artiritida, záněty a bolesti kloubů se vyskytují u psů všech velikostních rázů ve věku již od 5ti let. Léčba degenerativních onemocnění kloubů bývá obtížná a často bez šance na úplné uzdravení.  Proto je včasné podávání kloubních doplňků nezbytnou součástí péče o pohybový aparát seniorů i psů s nadváhou.

Kvalitní prevence vede k vitalitě a radosti z pohybu bez bolesti. Podporujte zdraví kloubního aparátu u štěňat, psů v zátěži, seniorů i psů s nadváhou. Přidávejte kloubní výživu do krmiva v pravidelných kúrách a pomáhejte tak svému psovi být aktivní po celý život.

 

Operace, úraz, onemocnění a bolesti kloubů vyžadují léčení

Důvodů k nasazení kloubní výživy jako součást léčby bývá mnoho a je nutné pro tyto případy užívat vždy pouze veterinární léčivé přípravky. Vhodná kloubní výživa pro psa je často doporučena veterinárním lékařem na základě diagnózy onemocnění, bolesti kloubů, po úrazu či operaci. Pozorovat příznaky problémů s klouby můžete však i sami. Pokud vidíte kulhání u psa, obtížné vstávání a ulehání, strnulost pohybu nebo celkovou nechuť k pohybu, vždy zpozorněte. Vašeho psa bolí klouby a potřebuje pomoc. Včasným zásahem a správným výběrem kvalitní kloubní výživy můžete ještě mnoho zachránit.

 

Jaká kloubní výživa je nejlepší?

Na trhu je výběr z mnoha produktů. Nejkvalitnější a nejlepší kloubní výživa se musí vybírat pečlivě a přesně na míru vašemu psovi. Před nákupem speciálního doplňku stravy na klouby byste si měli vždy odpovědět na následující otázky:

 •          Z jakého důvodu potřebuje můj pes intenzivnější péči o klouby?
 • - prevence - štěně v růstu, starší nebo obézní pes bez zjevných obtíží, sportovec ...
 • - léčení - úraz, operace, kulhání, otoky kloubů, bolestivé klouby, degenerativní či jiné onemocnění kloubů, dysplazie kyčlí nebo jiná dysplazie, luxace čéšky ...
 •          Jak dlouho bude můj pes kloubní výživu užívat?
 • - pár týdnů po úrazu
 • - v pravidelných kúrach z preventivních důvodů
 • - celoživotně z důvodu vážného onemocnění
 •          Jakou formu přípravku bude můj pes preferovat?
 • - tablety
 • - sypký prášek
 • - tekutý sirup

Abysme vám správný výběr kloubní výživy maximálně usnadnili, připravili jsme pro vás malý rozcestník mezi nejoblíbenějšími veterinárními přípravky na trhu. A to včetně porovnání nejdůležitějších parametrů vybraných produktů. 

Vysoce účinné tekuté kloubní výživy pro léčbu i prevenci onemocnění kloubů: Aptus Apto-Flex a Hyalchondro DC plus

Nejrychlejší a nejvyšší vstřebatelnost účinných látek mají tekuté kloubní doplňky.  Z tohoto důvodu mají také nižší obsah složek a jsou vhodné i pro dlouhodobé užívání. Viditelný efekt účinku nastává již po několika málo dnech. Zejména při terapeutickém (léčebném) podávání, při bolestech, kulhání nebo jiných výraznějších obtíží je rychlý nástup účinku velmi důležitý. Uvedené preparáty jsou vyráběny z farmaceuticky čistých surovin, které se běžně používají i v kloubních výživách pro lidi. Nespornou výhodou je vysoká chutnost, snadné dávkování a jednoduše kontrolovatelný příjem doplňku.

Aptus Apto-Flex sirup je unikátní komplexní 5ti složkový přípravek pro intenzivní kloubní péči. Apto Flex pro psy obsahuje vysokou dávku kyseliny hyaluronové, hydrolizovaného kolagenu, glukosaminu, chondroitinu a MSM ve vysoce vstřebatelné formě. Vhodný pro prevenci i léčbu. Má silný protizánětlivý efekt, tlumí bolest, vyživuje klouby. Zaručená úleva od otoků, bolestivosti i zánětu. Léčí artrózu, artritidu i jiná degenerativní onemocnění pohybové soustavy. Obnovuje vitální funkci chrupavek, šlach i vazů. Vhodný i pro dlouhodobé používání díky obsahu účinného antioxidantu vitaminu E. 

Aptus Apto Flex

Hyalchondro DC plus osvědčený cenově dostupný hyaluron-chondroitin komplex s ovocnou příchutí. Účinný pro prevenci, podporu a rekonvalescenci pohybové soustavy.

 

 

Nomaad ArtiVit sirup

Aptus Apto-Flex sirup

Hyalchondro DC plus

Způsob podávání

 

sirup

sirup

sirup

Cílový druh zvířete

Pes

ANO

ANO

ANO

 

Kočka

ANO

ANO

NE

Účinné látky ve 100ml

Glukosamin sulfát

2000 mg

800 mg

-

Chondroitin sulfát

1000 mg

400 mg

4950 mg

MSM

1000 mg

1000 mg

-

Hydrolyzovaný kolagen

14000 mg

14000 mg

-

Extrakt z boswellia serrata

400 mg

-

-

Kyselina hyaluronová

140mg

140 mg

550 mg

Vitamin C

800 mg

-

-

Dávkování

 

2,5ml na 10kg

podává se trvale (léčba) nebo 3 měsíce a 1 měsíc pauza (prevence)

2,5ml na 10kg

podává se trvale (léčba) nebo 3 měsíce a 1 měsíc pauza (prevence)

1ml na 10kg

podává se vždy minimálně 30 dní bez přerušení

Velikost balení a cena

120ml

-

-

358Kč

200ml

275Kč

322Kč

-

500ml

512Kč

623Kč

-

Cena denní dávky

120ml

-

-

2,98Kč / den / pes 10kg

200ml

3,44 Kč / den / pes 10kg

4,03 Kč / den / pes 10kg

-

500ml

2,56 Kč / den / pes 10kg

3,12 Kč / den / pes 10kg

-

Zatímco užívání tablet a sypkých doplňků stravy pro psy je zcela běžné. Sirupy jsou poměrně novou formou prevence i léčby. Oproti prášku mají nesporné výhody. Velmi rychle se vstřebávají do organismu a účinné látky mají vysokou využitelnost. Již po pár dnech vidíte na svém psovi výrazné zlepšení v pohyblivosti a zvýšenou chuť k aktivitě. Psi navíc sirupy s oblibou a bez problémů přijímají buď s krmivem, nebo i samostatně.

Doporučujeme chutný, vysoce účinný sirup s rychlým efektem Aptus Apto-Flex pro psy v balení 500ml nebo 200ml. Apto Flex sirup je v praxi osvědčený pro léčbu i prevenci u psů každého věku i váhy. Vyzkoušejte i vy oblíbenou volbu českých veterinárních lékařů a dopřejte svému psovi bezbolestný a aktivní pohyb každý den.

Přečtěte si článek proč je Apto Flex první volba veterináře >> ZDE <<

A na ochutnávku si objednejte vzorek kloubní výživy zdarma >> ZDE <<

Prevence s kloubní výživou Alavis 5 nebo českými produkty Nomaad ArtiVit Forte a Canvit Chondro Super

Nejoblíbenější pro preventivní užívání jsou nutriční doplňky ve formě prášku a tablet. Odborníci doporučují používání sypké kloubní výživy v pravidelných 2-3 měsíčních kúrách s 1-2 měsíční pauzou.  Nejlepší efekt mají vícesložkové komplexní preparáty s obsahem glukosaminu, chonroitinu, MSM, kyseliny hyaluronové a kolagenu.

Alavis 5 pečuje o klouby psů všech věkových kategorií i velikostních rázů. Obsahuje základní důležité složky pro výživu kloubů, pojivových tkání a chrupavek. Navíc obsahuje vitamin C, který se významně podílí na syntéze kolagenu v tkáních. Vitamin C je vhodné podávat také u štěňat v růstu pro správný vývoj kostí a chrupavek.

Nomaad Artivit Forte je kloubní výživa, která kromě základních složek obsahuje navíc výtažek z boswelie. Díky tomu dokáže nejen vyživovat klouby, ale také mírně tlumí bolesti kloubů. ArtiVit obsahuje vitamin C a hydrolizovaný kolagen.

Canvit Chondro Super pro psy nad 25kg. Kvalitní prevence za rozumnou cenu.  Přípravek je vhodný na dlouhodobé používání. Velmi oblíbená tabletová forma pro velká plemena. Doporučuje se preventivně nebo jako součást rekonvalescence.

 

 

 

Alavis 5

Nomaad ArtiVit Forte

Canvit Chondro Super

Způsob podávání

 

Tablety

Sypký prášek (pulvis)

Tablety

Cílový druh zvířete

Pes

ANO

ANO

ANO,

pro psy nad 25kg

Kočka

ANO

ANO

NE

Účinné látky ve 100g

Glukosamin sulfát

33000 mg

18750 mg

16700 mg

Chondroitin sulfát

13200 mg

7500 mg

6800 mg

MSM

13200 mg

10000 mg

5000 mg

Kyselina hyaluronová

1188 mg

250 mg

500 mg

Hydrolizovaný kolagen

3960 mg

62000 mg

-

Vitamin C

1320 mg

1000 mg

700 mg

Boswellia Serrata

-

500 mg

-

Dávkování

Iniciační dávka

Prvních 14 dní se doporučuje dvojnásobné dávkování

Není nutné zvyšovat dávkování při zahájení užívání

Není nutné zvyšovat dávkování při zahájení užívání

Pravidelné užívání

1 tableta (cca 1,5g) na 10kg / den. Podává se 3 měsíce a pak následuje 1-3 měsíce pauza

2g prášku na 10kg / den. Podává se trvale (léčba) nebo 3 měsíce a 1 měsíc pauza (prevence)

½ tablety (cca 1,5g) na 10kg / den. Podává se 3 měsíce a pak následuje 1-3 měsíce pauza

Velikost balení (cena)

 

90 tablet / 484Kč

600g (1180Kč) / 400g (944Kč) / 70g (197Kč)

500g (757Kč) / 230g (399Kč)

Cena denní dávky

 

5,37 / den / pes 10kg

3,93 / 4,72 / 5,63 Kč / den / pes 10kg

2,61 / 2,27 Kč / den / 10kg

 

 

Vyberte si kvalitní kloubní výživu pro vašeho psa z naší široké nabídky produktů 

Kategorie kloubní výživa pro psy

Publikováno v: Jak vybrat

Zanechte komentář

Bezpečnostní kód

Komentáře

 • Od:Monča Na 19.07.2019

  Já jsem hledala kvalitní pamlsky, které nebudou škodit zdraví, ale naopak mu budou prospěšné, začala jsem kupovat pamlsky Brit Functional snack, kvůli jejich obsahu kolagenu, který je základní složkou všech pojivových a podpůrných tkání. Pomáhá stimulovat růst buněk chrupavky a regenerovat pohybový aparát.

 • Od:Jana Na 18.07.2019

  Dobrý den, prosím chtěla bych se zeptat, zda kupujete pro svého psa speciální pamlsky?

 • Od:Mirka Na 03.01.2019

  Ireno, ta cena je různá, ale psovi to pomohlo za půl roku

 • Od:Mirka Na 03.01.2019

  mě velice zaujalo jak to voní po těch jatýrkach, proto jsem volila Canvit, navíc i cenově je na tom dobře

 • Od:Lenka Na 31.12.2018

  Dáváme canvit chondro a našemu psovi moc chutná, protože voní po jatýrkách, takže nemusím balit do žádného salámu.

 • Od:Irena Na 28.12.2018

  a kolik tak stojí ten Canvit a za jak dlouho vám pomohl ?

 • Od:Daniela Leščanová Na 24.12.2018

  ten Canvit Chondro to je zázračná kloubní výživa, už jsem se obávala, že na psa nic nezabere, ale právě ten na psa zaučinkoval a po půl roce byly klouby zdravé

 • Od:Lenka Na 23.11.2018

  kupovala jsem ho tady https://profizoo.cz/eshop/psi/vitaminy-leciva/vyrobce/canvit/canvit-chondro-maxi-pro-psy-500g

 • Od:Klára Na 20.11.2018

  jestli se můžu zeptat, kde jsi ho prosím tě pořizovala ? Děkuji předem

 • Od:Klára Na 20.11.2018

  Lenko děkuji, pokusím se ten Canvit někde sehnat

 • Od:Lenka Na 18.11.2018

  dlouho jsem hledala, který přípravek by mohl být ten pravý, koupila jsem nakonec Canvit Chondro a velice psovi pomohl

 • Od:Tejka Na 30.04.2018

  Advaflex by měl být dobrý. Teda našemu pesanovi evidentně vyhovuje.

 • Od:Helerlínka Na 09.04.2018

  Na zmíněných stránkách zooo.cz jsem ještě našla výživu advaflex. Ta je taky dobrá??

Blog

Nejnovější příspěvky