Výrobci

Odběr novinek

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
V tomto obchodě nakupujeme pro našeho mazlíčka již dlouho a maximální spokojenost. Zboží bylo doručeno vždy, i při platbě převodem, do dvou dnů.

2020-04-2

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Velmi dobrá komunikace.

2020-04-1

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
výhoda

2020-04-1

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
*Super*

2020-04-1

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Velký výběr a rychlé dodání zboží.

2020-04-1

Jak zatočit s chlupy: výběr správného kartáče

Jak zatočit s chlupy: výběr správného kartáče

Všichni majitelé čtyřnohých mazlíčků to znají, jakmile přijde doba línání, tak jsou chlupy úplně všude. Jedná se o naprosto přirozený proces, kdy stará srst vypadává, aby bylo místo pro novou. Nic se s tím nedá udělat, můžete jenom pravidelně vyčesávat a pomoci tak uvolněným chlupům pryč. Najít ten správný kartáč není jednoduché, protože záleží na typu srsti a její délce, a proto se nyní společně podíváme na to, jaké máte možnosti.

Pravidelná péče o srst

V dnešní době, kdy mnoho psů bydlí se svými páníčky uvnitř domu nebo v bytě, tak srst nemusí vypadávat v pravidelných cyklech, ale k její obměně dochází celoročně. Základem je tedy pravidelné vyčesávání srsti. A jak často o srst pečovat? Záleží na tom, jaký kožíšek váš pes má.

Psi s dlouhou srstí jsou na údržbu náročnější a je nutné po hřebenu sahat maximálně každý druhý den, protože jinak byste hedvábnou srst již nemuseli rozčesat. Užitečné jsou také rozčesávací spreje, které vám pomohou šetrně rozčesat i zacuchanou srst. Nejdříve na hrubší pročesání můžete sáhnout po hřebenu s většími rozestupy mezi zuby, ale výborné jsou kartáče s jemnými zuby.

U psů s kratší srstí to mají páníčci jednodušší. Stačí jednou týdně přejet srst vyčesávací rukavicí, nebo sáhnout po gumovém hřbílku.

Línání: čím česat?

A jaký kartáč vybrat v době línání, kdy potřebujete zachytit co nejvíce chlupů a pořádně pejska vyčesat? Jedním z nejoblíbenějších kartáčů je Furminator, který při pravidelném používání redukuje línání o více jak 90 %. Hrabla Furminator se dělí podle délky srsti, a také podle velikosti.

Furminator

Krásná a zdravá srst

Co dělat pro to, aby měl váš mazlíček lesklou a zdravou srst? V kvalitě srsti se odráží krmivo, které podávate. Vybírejte tedy kvalitní granule pro psy. Velmi oblíbené jsou doplňky stravy, které pečují speciálně o srst. Jedná se např. o lososový olej, který mimo jiné obsahuje prospěšné mastné kyseliny Omega 3 a 6. Podávat můžete přímo i Biotin, který podporuje přirozenou obnovu srsti. Chcete svému pejskovi dopřát zdravou odměnu? Vyzkoušejte funkční pamlsky, ty pečují o srst.

A jakou máte zkušenost se srstí svých psích kamarádů vy? Používáte na vyčesávání Furminator nebo jiný hřeben? Napište nám do komentářů a podělte se s ostatními čtěnáři.

Uloženo do Jak vybrat

Váš komentář byl úspěšně uložen. Děkujeme za komentář!
Přidat komentář
Jméno:*
Email:*
Komentář*
  Captcha
  Přidat komentář