Výrobci

Odběr novinek

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlé dodani

2019-04-23

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
V obchodě jsem objednávala poprvé. V sobotu objednáno, v úterý dodáno. Velká spokojenost.

2019-04-24

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlost,spolehlivost

2019-04-24

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Nakupuji pravidelně, sortiment víc než vyhovující, ceny příznivé, výběr z možností dopravy široký, komunikace OK. Za sebe rozhodně doporučuji.

2019-04-23

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
-dobra cena -rychlost zaslania

2019-04-23

Letní dovolená se psem

Letní dovolená se psem

Prázdniny jsou tady a s nimi také období letních dovolených. Všichni řešíme kam na dovolenou, ale pejskaři mají ještě další dilema – jet se svým čtyřnohým parťákem nebo jej svěřit do péče známých či hotelu?

Dovolená se psem má určitá omezení a pravidla, na která se v článku podíváme, ale uvidíte, že když vezmete chlupáče s sebou, užijete si společně spoustu psiny.

Pes a dovolená: kam pojedeme?

Aby mohl pes jet na dovolenou s vámi, tak musíte vybrat takovou cílovou destinaci, kde je to možné. Idální je tedy jet autem, abyste mohli dělat přestávky kdykoliv budete potřebovat. Samozřejmě psa můžete za určitých podmínek vzít i do letadla, ale stojí za ten stres 14denní dovolená? Nebylo by mu v takovém případě lépe „na prázdninách“ třeba u vaší babičky?

Pokud cestujete po České republice, nemusíte podnikat žádná zvláštní opatření. Jakmile se chystáte za hranice, je to trochu složitější a rozhodně doporučujeme zjistit si vše potřebné před samotnou cestou, abyste pak nebyli nepříjemně překvapeni a nemuseli nechat svého mazlíka někde na hranicích v karanténě.

Jedeme do zahraničí

Nachází se cíl vaší cesty v Evropské unii? Pak je potřeba dodržet 3 všeobecná základní pravidla:

1. Pes musí mít platné očkování proti vzteklině, to znamená, že jej musíte nechat přeočkovat v termínu před vypršením platnosti posledního očkování, u štěňat je to od 21 dnů po prvním očkování proti vzteklině, které je možné od stáří 12 týdnů.

2. Pes musí mít Pas zvířete v zájmovém chovu (pet pas), který je vystaven veterinárním lékařem a má veškeré náležitosti.

3. Každý pes, který cestuje Evropskou unií musí být označen čipem dle normy ISO. Tetování je akceptovatelné pouze u jedinců, kteří byli tetování před 3. 7. 2011 a jejich tetování je čitelné.

Dovolená se psem

Cestování v rámci Evropské unie tedy není složitého. Pokud ovšem opuštíte EU a cestujete do ostatních třetích zemí, na které se nevztahuje výjimka, tak musíte svému hafanovi nechat před odjezdem udělat sérologické vyšetření na vzteklinu, které potvrdí hladinu jeho protilátek – toto vyšetření platí navždy, za předpokladu, že vždy budete očkovat ve stanoveném termínu. Potvrzení o provedeném vyšetření je zaznamenáno do Pet pasu a mohou jej po vás požadovat na hranicích při návratu zpět do EU. Vyšetření můžete nechat udělat nejdříve po 30 dnech od přeočkování, ale musí být provedeno minimálně 3 měsíce před plánovanou cestou!

Ne všechny země vyžadují jen 3 základní pravidla, ale navíc stanovují ještě své podmínky pro vstup do země. Mohou požadovat prokazatelné odčervení (ošetření proti echinokokům) vašeho psa v určité době před vstupem do země. Toto odčervení musí být provedeno přípravkem, který má jako účinnou látku praziquantel. Jedná se např. o země: Velká Británie, Finsko, Malta a Irsko.

Na dovolené

Na svých cestách se můžete setkat s neochotou některých majitelů ubytovat vás se psem. Doporučujeme proto shánět ubytování dopředu a ujistit se, že se čtyřnohým parťákem nebude problém.

Pokud jste se vydali k moři, tak je třeba respektovat zákaz vstupu se psy na některé pláže. Navštívit můžete různé „divoké“ pláže, kde budete sami. V dnešní době jsou ovšem i speciální pláže pro psy s veškerým servisem, k dispozici bývá sladká voda, ale na těch lepší nechybí aní psí bar, nebo třeba lehátka nejen pro páníčky. Vyhlášená psí pláž se nachází v italském Bibione. Úseky pláží určené pro pejsky ale najdete i v Chorvatsku (např. Baška Voda).

Psí tábor

Dovolenou můžete se svým parťákem strávit i na letní výcvikovém táboře. Vybrat si můžete podle toho, co vás baví, tábory mají různé zaměření a na své si přijde každý. A pozor tábory se psy nejsou jen pro děti!

Pokud s sebou mazlíka na dovolenou nemůžete vzít, je ideální, když je jej pohlídá někdo z rodiny, ale s klidem můžete pro hlídání využít služeb psích hotelů či jednotlivců, kteří se tomu věnují.

A kam jedete na dovču Vy? Podělte se s námi o tipy do komentářů.

Uloženo do Poradna

Váš komentář byl úspěšně uložen. Děkujeme za komentář!
Přidat komentář
Jméno:*
Email:*
Komentář*
  Captcha
  Přidat komentář