krmení při kýle
 Krmení a pamlsky   Started by Petra Remundová   2017-08-15 10:43:35 +02:00   Comments: 2    Viewed: 376

1. Petra Remundová
    Petra Remundová Registered

Dobrý den, mám psa čivavy - 10let , který má problémy s vyprazdňováním kvůli kýle , proto musím hlídat stravu , aby měl stolici měkčí , aby neměl při kadění bolesti. Od mala byl na granulích , ale tedˇse mu bojím dávat granule , vařím mu maso - střídám kuřecí , vepřové , hovězí a přidávám mu do toho i mrkev , aby neměl jen samotné maso. Ale nevím zda je to z výživového hlediska pro něj takto dobře . Na doporučení známého mu přidávám do jídla také 0,05ml laktulózy. Dávám mu 2x denně cca 100g masa + mrkev + vývar. Mám ale obavy , že začal tloustnout , proto bych se chtěla poradit , jestli ho takto krmím dobře nebo jestli bych měla něco změnit. Je cca 3 měsíce po kastraci - na tu musel kvůli zvětšené prostatě. Operaci kýly mi veterinář nedoporučil . Před operací měl necelá 4 kg a tedˇmá 5kg. Je pravda , že trošku i zlenivěl, ale to asi i věkem... Syrovou zeleninu nechce žádnou , vařenou jsem zkoušela jen tu mrkev , tu sní , ale jen když mu jí rozmačkám a zamíchám s masem.

Děkuji.

Petra Remundová, 2017-08-15 10:43:35 +02:00
  2. MVDr. Dagmar Sekerová
    MVDr. Dagmar Sekerová Veterinář Zaměstnanec
    Dobrý den,
    vařená strava je určitě vhodné řešení, ale maso (svalovina) má vysoký obsah fosforu a pak tělu chybí vápník. Doporučila bych Vám vařit maso spolu se zeleninou, vybírejte nenadýmavou (mrkev, celer, petržel, hlávkový salát, rajče, cuketa, brambory např.) a po uvaření ji rozmačkejte vidličkou, nebo rozmixujte. Nebojte se podíl zeleniny zvyšovat a klidně může být 1/2 zeleniny a druhá 1/2 maso. Společným vařením s masem bude pejskovi víc chutnat. Kromě laktulózy lze použít i pastu pro kočky proti trichobezoárům, určitě si najdete "svoji" značku, která bude zažívání nejvíc vyhovovat. Pro vyvážení minerálních látek a vitamínů existují doplňky pro domácí stravu, např. Roboran Klasik, Canvit Nutrimin, Canina Barfer's Best, atd. Tím pokryjete všechny požadavky na vyváženou stravu. Co se týká velikosti porce, maličko postupně snižujte podíl masa a zvyšujte podíl zeleniny, až se váha a kondice ustálí na požadované hodnotě.
    Držím palce, ať pejskovi chutná a je v dobré kondici.
    MVDr. Dagmar Sekerová, 2017-08-15 11:34:15 +02:00
  3. (K této operaci je nutné přihlášení)

Report Post

Napište důvod

Přihlásit se
Podmínky
Nápověda!