Plstnatění a řídnutí srsti
 Zdraví a nemoci   Started by Jan Vitámvás   2017-09-08 18:46:18 +02:00   Comments: 5    Viewed: 587

1. Jan  Vitámvás
    Jan Vitámvás Registered
    Dobrý den,

mám psa plemene Samojed, který má problém s plstnatěním srsti a nyní i s jejím řídnutím. A chci se zeptat jestli existuje přípravek (šampoń, doplněk stravy), který by pomohl tento problém vyřešit. Druhý samojed se stejnou péčí i stravou má srst bohatou a snadno česatelnou.

Děkuji za reakci

Jan Vitámvás
    Jan Vitámvás, 2017-09-08 18:46:18 +02:00
  2. MVDr. Dagmar Sekerová
    MVDr. Dagmar Sekerová Veterinář Zaměstnanec
    Dobrý den, na vině může být genetika, nebo stres, také krmivo, které vyhovuje jednomu psovi, nemusí vyhovovat druhému stejně. Záleží také na stavu kůže - má spíše kůži a srst mastnější, nebo sušší? Tvoří se lupy? Potřebovala bych detailnější popis stavu kůže a srsti, obecně nic nezkazíte lososovým olejem s převahou omega 3 mastných kyselin a zinkem, ale budu ráda, když mi popíšete stav kůže a srsti detailněji, aby byla moje odpověď konkrétnější.
    MVDr. Dagmar Sekerová, 2017-09-10 22:11:26 +02:00
  3. Jan  Vitámvás
    Jan Vitámvás Registered
    Dobrý den,
    omlouvám se že reaguji takto pozdě. Srst je spíše mastnější, nelze ji rozčesat, je taková vlnitá a zažloutlá. Kůže se zdá být normální, možná trošku sušší než u druhého jedince. Chlupy tvoří rychle cucky. Lososový olej jsem zkoušel od Britu. Jinak krmíme momentálně Calibrou. Předtím jsme krmili superprémiovou Enovu, Ontario a Brit. Doplňujeme Canvit, dříve ještě dostávali vitamíny GIOM.
    Jan Vitámvás, 2017-09-20 18:11:31 +02:00
  4. MVDr. Dagmar Sekerová
    MVDr. Dagmar Sekerová Veterinář Zaměstnanec
    Dobrý den, přídavek nějakého kvalitního oleje s omega 3 mastnými kyselinami se bude hodit dlouhodobě. Calibra, kterou krmíte, má mírně nižší obsah tuku (14%), než se obecně udává (16%), takže bych doporučovala každodenní přidávání alespoň 6 týdnů. Veškeré vitamíny a potravní doplňky potřebují dlouhodobější podávání a po zruba 6 týdnech se možné poprvé přehodnotit vliv na pejska a buď pokračovat, nebo změnit. Takže pokračujte v Canvitu, nebo zaměňtě za jiný s podobným složením a účinkem, pokud po 6 týdnech nebyla vidět změna.

Co se týká koupání, tam by měl být vidět účinek hned po první kůře. Doporučuji na začátek důkladně srst vymýt léčebným šampónem který je ovšem mírně dráždivý, takže je potřeba aplikovat i zklidňující kondicionér Pokud se Vám bude zdát příliš razantní, můžete použít tento. Jakmile se kůže a srst dostane do normálu, pokuste se koupání postupě omezovat. pak už jen čas od času pro usnadnění česání použijte olejový sprej nebo norkový olej ve spreji.
    MVDr. Dagmar Sekerová, 2017-09-21 12:39:11 +02:00
  5. Jan  Vitámvás
    Jan Vitámvás Registered
    Děkuji
    Jan Vitámvás, 2017-09-21 19:36:18 +02:00
  6. (K této operaci je nutné přihlášení)

Report Post

Napište důvod

Přihlásit se
Podmínky
Nápověda!