Výrobci

Odběr novinek

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Perfektní domluva, super doprava v určený den

2018-01-17

Paty
5.005.005.005.005.00
Vše balí zvlášť, zbytečně moc krabic

2018-01-16

Janinka
5.005.005.005.005.00
Všechno bez problémů, všem mohu jen doporučit.

2018-01-16

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Spolehlivá dodávka za dobrou cenu

2018-01-16

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Vynikajicí, dobré ceny.

2018-01-17

Výživa štěněte

Výživa štěněte

Každé štěně miluje hry a lumpárny. A každé také rádo baští! Někdy si dokonce i nevinně vypadající roztomilé štěně rádo pochutná na vašich botách nebo nábytku. Takový jídelníček mu ale netolerujte! Aby mohlo vaše psí miminko spokojeně usínat s plným bříškem, musíte ho kvalitně nakrmit. Touha sežrat váš koberec či ponožky bude o poznání nižší :)

Vybrat vhodné krmení pro štěňátka není jednoduché. Proč? Ty malé roztomilé kuličky jsou ti nejnáročnější psí strávníci! Štěněti je potřeba pořídit krmivo chutné, voňavé a plné masa. Nejoblíbenějším krmivem pro štěňata jsou granulky.  Poradíme vám s jejich výběrem. :-)

Krmení u chovatele

Pokud vše probíhá bez komplikací, tak první týdny života o štěňátka plnohodnotně pečuje maminka, a to včetně krmení. Psí miminka jsou kojena mateřským mlékem, které je pro ně velmi důležité, protože obsahuje veškeré potřebné živiny, aby malí pejsci prospívali. Pokud není jiná možnost a fenka není schopná štěňátka nakrmit, tak je nutné sáhnout po náhražce – mléku pro štěňata.

 

Vyjímečně jsou štěňata plně kojena až do svého odchodu k novým páníčkům. Většinou s přibývajícím věkem není mléčná svačinka pravidelná a štěňátka dostávají pevnou stravu. první granule jsou označeny slovem Starter a jsou speciálně přizpůsobeny potřebám štěňat od věku 4 týdnů. Oblíbenou volbou českých chovatelů jsou hypoalergenní granulky Calibra Dog HA Starter & Puppy Lamb s jehněčím a rýží. Toto krmivo je vhodné pro štěňátka od 4 týdnů do 3 měsíců a mohou si je tak odnést i do nového domova.

Calibra Starter nutričně odpovídá i potřebám březích a kojících fen, takže psí miminka se mohou stravovat společně s maminkou. Pro malá štěňátka se doporučuje granulky namáčet ve vlažné vodě, nebo štěněcím mléce, aby změkly a byly lépe poživatelné.

 

POZOR: Štěňátkům nikdy nepodávejte kravské mléko, nejsou schopna jej trávit a způsobíte jim zažívací problémy ve formě průjmu nebo zvracení! Pokud je nutné používat mléko, tak pouze speciálně určené pro štěňátka.

 

Proč vybrat Calibru Starter & Puppy?

 •              >> hypoalergenní krmivo vhodné pro štěňátka od odstavu do 3 měsíců
 •              >> vysoce stravitelné
 •              >> přizpůsobené citlivému zažívání štěňátek
 •              >> neobsahuje pšenici, sóju ani kukuřici
 •              >> vysoký podíl jehněčího a krůtího masa zaručuje super chuť

 Calibra superpremium NEW pro psy

Po příchodu štěňátka do nového domova

Dobrým zvykem chovatelů je, že ke štěňátku dávají základní výbavičku, jejíž součástí jsou granulky, na které je štěňátko zvyklé. U tohoto krmiva byste měli nějakou dobu zůstat. Na malé tělíčko už je tak dost změn, když si má zvykat na nový domov a páníčka. Při přechodu na nové granule postupujte velmi opatrně a postupně je přimíchávejte ke starým, abyste nerozhodili trávení štěňátka.

Malá štěňátka se krmí až 5krát denně, postupně se snižuje frekvence a zvětšují se jednotlivé porce podle dávkování. Krmení podávejte vždy přibližně ve stejný čas a nechte po něm štěňátko odpočívat: Venčete a hrajte si s ním před krmení, aby pak mohlo v klidu trávit.

 

Calibra pro štěňata 

Calibra Starter & Puppy se hodí pro všechna štěňátka bez ohledu na plemeno do 3 měsíců věku a pak byste měli přejít na vyšší „level“. Jsou to granulky s označením Junior, které se již vyrábějí přizpůsobené štěňátkům jednotlivých plemen podle velikosti.

Granule Calibra Puppy & Junior

Pro malá plemena

             >> kuřecí Calibra Dog HA Junior Small Breed Chicken

Pro střední plemena

             >> kuřecí Calibra Dog Junior HA Medium Breed Chicken

             >> jehněčí Calibra Dog Junior HA Medium Breed Lamb

Pro velká plemena

             >> kuřecí Calibra Dog Junior HA Large Breed Chicken

             >> jehněčí Calibra Dog Junior HA Large Breed Lamb

 

Konzerva Calibra Puppy & Junior

             >> kuře s hnědou rýží Calibra Dog Junior

 

Barking Heads Puppy

Pro rozmlsaná štěňátka doporučujeme také granulky a konzervy Barking Heads, které úžasně voní a ještě lépe chutnají. Krmivo Barking Heads pro štěňata koupíte i ve variantě bez obilovin. Grain Free granule pro štěňata jsou vhodné především pro pejsky s citlivým zažíváním a kožními obtížemi. 

Granule Barking Heads Puppy

             >> Barking Heads Puppy Days – kuře, hnědá rýže a losos pro všechna štěňátka

             >> Barking Heads Puppy Days Grain Free – bez obilovin, s lososem a pstruhem pro citlivá štěňátka

Konzervy Barking Heads

             >> Barking Heads Puppy Days – 100% bez obilovin s kuřecím masem

             >> Barking Heads Puppy Days Salmon – 100% bez obilovin s lososem 

Barking Heads granule pro štěňata

 

Kdy přejít na dospělácké granule?

Granulky vybírejte s ohledem na velikost plemene. Každá velikostní/hmotností kategorie dospívá v jiném věku. V této době je vhodné přejít na dospělácké granule, které nesou označení adult.

Malá plemena -> od 12 měsíců

Střední plemena -> od 15 měsíců

Velká plemena -> od 24 měsíců

 

3 rady na závěr

  1. 1. Při krmení štěňátek dodržujte předepsané dávkování, které je deklarované na pytli s granulemi. Nadváha u štěňat je velmi nežádoucí, protože v období růstu nadměrně zatěžuje klouby a může vést k jejich poškození.
  1. 2. Podávejte svému štěněti opravdu granulky vhodné pro štěňata nebo juniory. Jejich složení je přizpůsobeno potřebě zvýšeného příjmu živin a zajistí správný vývoj.
  1. 3. Jestliže chcete svému mazlíčkovi podávat doplňky stravy, tak se o možnosti jejich kombinování se štěněcími granulemi poraďte s veterinárním lékařem. V opačném případě můžete zapříčinit nepoměr látek v organismu.
Uloženo do Jak vybrat

Váš komentář byl úspěšně uložen. Děkujeme za komentář!
Přidat komentář
Jméno:*
Email:*
Komentář*
  Captcha
  Přidat komentář