Výrobci

Odběr novinek

Napsali o nás

ironvil
5.005.005.005.005.00
Vše ok

2018-04-20

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
velmi dobrý obchod se spoustou produktů dobrá spolupráce se prodejci

2018-04-19

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
+ -

2018-04-19

Lída
5.005.005.005.005.00
Široký sortiment, rychlé dodání

2018-04-19

Helena
5.005.005.005.005.00
Obchod má přehledné webové stránky, objednávali jsme granule,nebylo to poprvé.Krátké dodací lhůty,vždy jsou pečlivě zabalené, v krabici..Přijatelné ceny...Skvělá komunikace s obchodem. Děkuji,přeji hodně spokojených zákazníků.

2018-04-19

Co dělat když se pes bojí

Co dělat když se pes bojí

Strachem trpí psi stejně jako lidé. Ať už se psi bojí letní bouřky, Silvestrovského ohňostroje nebo veterináře, máme pro vás zaručené typy jak udržet vašeho psího kamaráda v pohodě nejen v těchto nepříjemných situacích. 

Ptáte se co všechno může stres u psa spouštět? Téměř cokoliv! Odloučení, strach, zvuk střelby či bouřky, návštěva veterináře, dlouhé cestování, výstavy či závody, střet s cizími zvířaty nebo lidmi a tak dále a tak dále ...

Každý pes je jiný a pokud zaznamenáte projevy stresu, začněte situaci řešit co nejrychleji. Ničení čehokoliv, kňučení, vytí, hlasité štěkání, třas, nadměrné slinění a zvracení - to je 7 nejčastějších příznaků, že je pes ve stresu. A pozor - u psů také platí, že pokud jste ve stresu vy, tak se stres na vašeho psa přenese. 

Čím déle a častěji je pes vystaven stresu, tím více se strach prohlubuje a nežádoucí chování upevňuje. A jak tedy řešit stres u psa a řešit ho vůbec?

Odpověď je jednoznačně ano a rychle! Různé strachy jsou často příčinou psích zlozvyků a samozřejmě neúměrně zatěžují nervovou soustavu a kardiovaskulární systém vašeho pejska. První volbou veterinářů na zklidnění psa jsou produkty Adaptil s obsahem feromonů. Že nevíte o co jde? Tak čtěte dál.

První volba pro přirozené zklidnění vašeho psa

Adaptil jsou přípravky na zklidnění psů s obsahem speciální kopie feromonu, který fenka vylučuje po narození štěňat k jejich uklidnění a posilnění vztahu mezi ní a štěňaty. Tyto feromony se dostávají do okolí a pro psa jsou jasným signálem, že je v bezpečí a nic mu nehrozí. 

Adaptil je k dispozici v několika variantách - difuzér, obojek a sprej

>> Adaptil difuzér stačí zasunout do elektrické zásuvky v místnosti, kde pes tráví nejvíce času a postupné uvolňování feromonů ho udrží uvolněného a bez stresu. Výborný je jak pro první dny štěňete v novém domově a také pro psy, kteří nesnesou být doma sami a ničí věci nebo štěkají. S Adaptil difuzérem se ale dají řešit i mimořádné situace, kdy pes žárlí například na čerstvě narozené miminko či nového domácího mazlíčka.

>> Adaptil obojek nosí pes na krku a je vhodný zejména pokud je pes ve stresu kdekoliv mimo domov. Zejména jej nosí psi, kteří mají strach z bouřky a petard.

>> Adaptil sprej je pohotovostní řešení, které využijte 15 min před stresovou situací. Velmi se hodí před jízdou autem, výstavou či návštěvou veterináře pro rychlé zklidnění.

A nebojte, Adaptil obsahuje pouze druhově specifické psí feromony, na vás ani ostatní domácí mazlíčky tedy nebude mít nejmenší efekt.

3 nejčastější spouštěče strachu u psů

Samota a odloučení

Úplně nejčastější spouštěč psího stresu je strach ze samoty a odloučení.  Často se tento problém nazývá separační úzkost. Jednoduše jde o situaci kdy pejsek nezvládá pobyt sám doma. Takový pes často likviduje nebo vyje a to je třeba řešit hned v zárodku!

Zvykání a výchova od štěňátka v tomto případě funguje téměř 100%. Už od prvního společného dne je třeba pejska učit samotného doma. Pomalu a postupně intervaly prodlužovat, odměňovat, chválit a hlavně vydržet.

Ne se všemi je to bohužel tak jednoduché. Pes může celý den prokňučet či obtěžovat okolí hlasitým štěkáním a vytím nebo bude ničit a demolovat na co přijde.

Pokud máte psího ničitele, podchyťte tento zlozvyk hned v počátcích. Jedním z řešení je naučit pejska hned od mala na klec nebo ohrádku. Dejte do klece psí pelíšek a nechte jí otevřenou, takto jí pes přijme jako svoje bezpečné místo a také jako místo odpočinku po dobu Vaší krátké nepřítomnosti. 

No dobře, klec se vám nelíbí. Chápeme. Ale z bytu se pomalu stává kůlnička na dříví a vy přemýšlíte, jak to všichni na těch spokojených selfie se svými miláčky dělají?

Skvělý pomocník, který pejskovi pomůže zvládnout samotu po dobu Vaší nepřítomnosti může být právě Adaptil difuzér. Pořiďte si jej ještě před příchodem štěňátka do nového domova a jeden den předem jej zapojte do zásuvky. Mateřský feromon vašeho psa uklidní a uvidíte, že odloučení od opravdové maminky pro něj bude o to jednodušší. 

Adaptil difuzér

Vánoce, silvestr a spol.

Také se vás každý ptá, zda už máte koupené dárky, napačené cukroví a naklizený byt? Všichni okolo vás stresují a když náhodou nestresujete s nimi, stresují ještě víc? A pak že Vánoce, že jsou svátky klidu a rodinné pohody. Ha, to už dávno neplatí!

Každoroční shon, stromeček, jídlo, dárky, jídlo, silvestr a pro změnu zase jídlo. Vy dobře víte, že ten kolotoč za pár dní zase skončí. Co ale váš pes? Až budete doma lítat kolem trouby, odpoledne trávit nákupem dárků a večer padnete za vlast, bude to pro vašeho psa težké ...

A co teprve když se k nám začnou scházet všichni příbuzní a nepříbuzní, dětičky, které si pejska chtějí za každou cenu pohladit, prskavky, rachejtle a celá denní rutina, kterou má Váš pejsek tak moc rád a která ho drží v klidu, je ta tam. 

V prvé řadě zajistěte vašem psovi soukromí - ale s jednou podmínkou - pelíšek dejte psovi na takové místo, aby měl přehled o dění v domácnosti. Psi se prostě cítí dobře, když mají situaci pod kontrolou. Proto malí i velcí pejskové okupují gauče či křesla a si lehají tak, aby na všechny viděli. Neodhánějte psa do vedlejší místosti, ale naopak ho nechte vybrat místo, kde v klidu odpočívat a pří tom po očku sledovat situaci.

Pro zajištění 100% vánoční pohody tentokrát nedávejte do zásuvky vůní skořice ani borovic, ale raděj týden před Štědrým dnem zapojte Adaptil difuzér. Feromony se z difuzéru uvolní až do prostoru 70m2 a vašeho psa přirozeně zklidní až na 4 týdny. Pro člověka a jiná zvířate se jedná o nepostřehnutelnou esenci. Žádná vůně ani chemické látky se z difuzéru neuvolňují a feromony z Adaptilu jsou určené výhradně pro čumáček vašeho chlupáče. Pohodu si však užijete celá rodina.

Difuzér vám samozřejmě vydrží i přes období silvestrovských ohňostrojů, ze kterých má spoustu psů panickou hrůzu. Pokud se panický strach z petard a rachejtlí týká i vašeho psa, nasaďte psovi navíc Adaptil obojek, který jej zklidní i při pobytu venku.

Náš tip: Na procházky choďte pouze na vodítku, aby jste předešli panické reakci vašeho psa a možnému útěku vašeho miláčka.

Adaptil pro zklidnění psa

Návštěva veteriny

Pro spoustu pejsků je stresovým faktorem návštěva veterináře. Tím spíš, pokud má s vyšetřením spojenou nějakou špatnou zkušenost. A to se bohužel u veterináře stává celkem často.

Adaptil obojek je skvělým řešením pro všechny stresové situace mimo domov. Tělesná teplota pejska obojek zahřeje a ten poté uvolňuje feromony psovi "přímo pod nos".

Další situace, ve kterých se osvědčil obojek pro psy Adaptil je například jízda autem či jiným dopravním prostředkem, různé hlasité zvuky jako ohňostroj, petardy a bouřky, pobyt v cizím prostředí, stres při setkávání s cizími psy nebo lidmi nebo strach při procházkách v rušných městských ulicích.

Pro příležitostné použití je vhodný také Adaptil sprej, který můžete aplikovat přímo na pelíšek psa, do klece nebo do auta. Stačí aplikovat 8 až 10 střiků Adaptil spreje 15 minut před krizovou situací jako je jízda autem či ponechání psa samotného doma. Účinek Adaptil spreje přetrvá 4–5 hodin.

 

Pokud u vašeho pejska pozorujete typické příznaky stresu jako je štěkání, chvění, zrychlené dýchání, ukrývání se nebo slintání při konkrétních situacích, doporučujeme vyzkoušet Adaptil – první volbu veterinářů při řešení strachu u psů na celém světě. Zda je váš pes ohrožen stresem můžete zjistit také z jednoduchého online testu, jehož výsledek vám může ledacos napovědět.

Uloženo do Novinky

Váš komentář byl úspěšně uložen. Děkujeme za komentář!
Přidat komentář
Jméno:*
Email:*
Komentář*
  Captcha
  Přidat komentář