Výrobci

Odběr novinek

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Již několikrát jsem u Vás objednávala a jsem spokojená.

2018-05-23

Ověřený zákazník
4.504.504.504.504.50
Rychlé dodání v dobrém stavu

2018-05-23

Ověřený zákazník
4.004.004.004.004.00
Jako každý e-shop má i tento své pro a proti.

2018-05-22

Radek
5.005.005.005.005.00
Obchod doporučuji, dobrá komunikace a rychlá doprava.

2018-05-23

Veronika
5.005.005.005.005.00
Velký výběr zboží Rychlé doručení Pěkné ceny Dárky k nákupu Věrnostní program

2018-05-23

Jak správně bojovat proti vnějším parazitům

Jak správně bojovat proti vnějším parazitům

Od jara do podzimu je nutné naše čtyřnohé miláčky chránit před krvežíznivými klíšťaty, blechami a dalšími parazity. Existuje mnoho antiparazitních přípravků, které mazlíčky chrání po různě dlouhou dobu, jak ale vybrat ten pravý? Pojďte se na ně společně s námi podívat.

 

Obojky, spot-on pipety, spreje a šampony - jaký antiparazitní přípravek je ten nej? To záleží na několika faktorech! Každý preparát účinkuje jinak dlouho - od pár dnů až po dlouhé měsíce. Velký rozdíl je také v mechanismu účinku - zda připravek parazita zahubí ještě před zakousnutím nebo až po něm. Musíte také dávat pozor pro jaká zvířate je přípravek určený - některé se nehodí do domácnosti, kde žijí kočičky a jsou pro ně dokonce toxické!

 

Jaké formy antiparazitik máme a jak dlouho chrání?

Obojky jsou velmi oblíbené, protože se jednoduše používají a mají dlouhou dobu ochrany. Nejdelší dobu ochrany nabízí antiparazitní obojek Foresto, a to až 8 měsíců. Hodí se pro všechny pejsky i kočky. Obojek Foresto je voděodolný, bez zápachu a oceníte ho především pro jeho repelentní účinek - parazita zahubí dřív než se stihne do vašeho mazlíčka poprvé zakousnout.

Antiparazitní obojky pro psy

Pipety (spot-on) jsou lidově řečeno takové ty kapky za krk. Dávkují se podle váhy a jejich účinnost je obvykle 1 měsíc, poté musíte proceduru zopakovat. Aplikují se za krk po rozhrnutí srsti až ke kůži. Antiparazitní pipety jsou vhodné pro jedince, kterým vadí neustále nasazený obojek. Nejoblíbenější pipety jsou: Frontline, Frontline Combo a Advantix.

 

Spreje a šampony se hodí pro rychlý zásah zejména proti blechám. Spreje se navíc jako jediné mohou aplikovat do prostředí, což je při zablešení naprosto nezbytné. Protože z bleších vajíček se může dospělá blecha vyklubat až za 20 dní, je třeba aplikaci na prostředí pravidelně opakovat.

NÁŠ TIP: Bio Kill kožní sprej pro psy je jeden z mála přípravků, který je určený jak k aplikaci na zvíře, tak na likvidaci parazitů v domácnosti. Jedním přípravkem ochráníte před blechami vašeho mazlíčka a navíc zlikvidujete blechy z jeho okolí - Bio Killem můžete vystříkat pelech, koberec, gauč i postel - je zcela bez zápachu a nezanechává žádné skrvrny.

Existují také přípravky proti parazitům čistě na přírodní bázi, které se hodí se pro citlivější mazlíčky. Přírodní antiparazitika obsahují vonné silice a mají většinou pouze krátkodobý odpuzující účinek. To znamená, že parazity nehubí, ale pouze odpuzují. Dobrý recenze od uživatelů získal například Menforsan obojek a Menforsan spot-on pipety

 

Antiparazitika a koupání

Jeden z nejčastějších dotazů je - jak je to s funkčností antiparazitik při koupání. Tady máte odpověď: Před nasazením obojku nebo nanesením spot-onu či spreje byste neměli pejska alespoň dva dny koupat, po aplikaci se uvádí týden.

NÁŠ TIP: U pejskařů jsou nejoblíbenější voděodolné antiparazitní obojky Foresto se kterými se mohou pejsci bez problémů během sezóny koupat a na jejich účinnost to nemá vliv. 

 

Používání stejného přípravku u psů i koček

Antiparazitika pro psy a antiparazitika pro kočky libovolně nezaměňujte! Psí přípravek je určen výhradně pro pejsky a kočičí zase pro kočičky, pokud není uvedeno jinak. Vždy si pečlivě přečtěte informace u vybíraného produktu.

NÁŠ TIP: Vybíráte-li antiparazitikum pro štěňátko, doporučujeme mrknout na článek: Antiparazitika pro štěňata.

Antiparazitika pro kočky

 

Aplikace přípravků

Před aplikací si vždy pečlivě přečtěte příbalový leták a postupujte podle pokynů. Pokud by se vám cokoliv nezdálo být v pořádku, tak kontaktujte veterinárního lékaře.

Antiparazitika nikdy nerozdělujte na více dávek. Účinná látka obsažená v přípravcích je určená pro danou váhovou kategorii. NIKDY obojky nestříhejte na polovinu a neaplikujte dvěma psům najednou. Spot-ony NIKDY nekupujte pro větší váhovou kategorii a nerozdělujte jednu dávku!

 

Antiparazitika na prostředí

Až 95% bleší populace se nachází v prostředí - pelechy, koberce, čalounění a matrace - to jsou jejich nejoblíbenější úkryty. Vždy je třeba ošetřit proti blechám jak zvíře, tak jeho nejbližší okolí! 

NÁŠ TIP: Bio Kill sprej na prostředí okamžitě hubí blechy ve všech vývojových stádiích a po dobu 3-4 týdnů zabraňuje jejich dalšímu výskytu.

 

Antiparazitika pro pejsky

>> obojky

>> spot-on pipety

>> spreje

>> šampony

Antiparazitika pro kočičky

>> obojky

>> spot-on pipety

>> spreje

>> šampony

Antiparazitika pro lidi

Nejen klíšťata, ale i blechy mohou parazitovat na páníčkovi. Proti parazitům je třeba chránit nejen své mazlíčky, ale také sebe!

Antiparazitika na prostředí

Před blechami je nutné chránit nejen sebe a svého mazlíčka - vždy důkladně likvidujte blechy, které jsou všude okolo vás - pouze 5% blech se totiž nachází na hostiteli a až 95% jich žije ve vaší domácnosti. Nejčastěji v pelíšku vašeho mazlíčka, na gauči, v kobercích nebo dokonce přímo ve vaší posteli!Váš komentář byl úspěšně uložen. Děkujeme za komentář!
Přidat komentář
Jméno:*
Email:*
Komentář*
  Captcha
  Přidat komentář